Trzebnica od 12 lat jest miastem partnerskim jednego z największych i najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce – festiwalu Jazz nad Odrą.

Już 28 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury i Sportu wszystkich miłośników muzyki z najwyższej półki czeka wspaniały wieczór w towarzystwie świetnych muzyków.

Jazz nad Odrą w Trzebnicy otworzy koncert Natalii Lubrano z zespołem.

– Będzie sporo nowości i kilka starych piosenek w akustycznej odsłonie. Pracujemy nad dynamizacją utworów w wersji akustycznej, a do tej przygody zaangażowaliśmy Marcina Raka. – zapowiada artystka.

Jej koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w sali kinowo-widowiskowej.

Kolejną gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie kojarzona z bardzo energetycznymi występami grupa Bibobit. Muzycy na początku marca wydali swój pierwszy album długogrający zatytułowany “Podróżnik”. Są na nim znane z anten radiowych utwory, w tym nagrana z udziałem Urszuli Dudziak “Plotka”. Dla spragnionych jeszcze większej dawki muzycznych wrażeń przewidziany jest jam session z gościnnym udziałem Karasiewicz Power Set. Ta część 12. Jazzu nad Odrą w Trzebnicy odbędzie się w artKawiarni usytuowanej na tyłach budynku Gminnego Centrum Kultury (wjazd od ul. Roosevelta).

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Do zobaczenia w Trzebnicy!