Ostatni album kwintetu Wojtka Mazolewskiego zatytułowany „Polka” wydany przez Agorę osiągną w Polsce status platynowej płyty. Z tej okazji zespół przygotował z angielską wytwórnią Whirlwind Recording światową edycję albumu.

Premiera albumu „Polka Worldwide Deluxe Edition” odbędzie się 29 czerwca br.

Polka Worldwide Deluxe Edition

Płyta, będzie dystrybuowana na wszystkich kontynentach. Znają się na niej autorskie kompozycje zespołu z albumu Polka oraz utwory London oraz Theme de yoyo, wydane na singlu w zeszłym roku z wytwórnią Lanquidity Records.Utwór Theme de Yoyo w wykonaniu kwintetu znalazł się w notowaniu 50 najlepszy jazzowych utworów 2017 roku, legendarnego DJ radia BBC 6 Gillesa Petersona.

Wojtek Mazolewski Quintet wyrusza właśnie na koncerty promujące przedpremierowo płytę do Niemiec i Norwegii.

Już w sobotę wystąpi na Jazzahead w Bremie – największych targach jazzowych na świecie. W przyszłym tygodniu wyruszy na północ Europy aby zagrać koncerty w Oslo, w klubie Vulkan Arena oraz 100 kilometrów za kołem podbiegunowym na norweskim archipelagu Lofoten. Na tym mroźnym lecz pięknym zakątku naszego kontynentu zespół wystąpi w ramach festiwalu Elijazzen.

Będzie to druga część kwietniowej trasy zespołu. Na początku kwietnia WMQ wystąpiło na prestiżowym Tallinn Music Week w Estonii. Koncert został odebrany entuzjastycznie przez publiczność. Kwintet ponownie zaskoczył słuchaczy zapraszając spontanicznie na scenę kanadyjskich raperów ze składu Arlo Mavericka.

Występ zespołu komplementował na swoim blogu Edmund Hõbe:

„(…) za to potencjał wspaniale wykorzystał Kwintet Wojtka Mazolewskiego z Polski w klubie Philly Joe. Nieco klasyczne kombo jazzowe (trąbka, saksofon tenorowy, fortepian, kontrabas, perkusja), ale bardzo nietradycyjne podejście: począwszy od free-jazzowego szaleństwa po punkowe eksplozje, a pod koniec koncertu wejście na scenę kanadyjskich raperów, które przywołało w pamięci paralelę współpracy Ghostface Killah i BadBadNotGood.”

Zobacz fragment koncertu na Tallinn Music Week.

Dziś w drodze do Bremy Wojtek Mazolewski Quintet wystąpi o 22:00 w Poznaniu na Starym Dworcu. Wstęp na koncert jest bezpłatny.