Okolicznościowe wydawnictwo przygotowali organizatorzy warszawskiej edycji Record Store Day we współpracy z tłocznią winyli WM Fono. Na płycie znaleźli się tacy artyści jak Mr Krime z Pauliną Przybysz, Sotei czy Jetlagz.

Premiera albumu 21 kwietnia, na Record Store Day.

„Record Store Day Warsaw 2018 Sampler” to 12” płyta winylowa, zawierająca cztery niepublikowane dotąd utwory różnych artystów. Są to: Jetlagz – „Roppongi Boys” Dj Steez Remix,  Karol Aleksander – „Samba bez butów” (EDIT),  Mr Krime  feat. Paulina Przybysz – „Comparing Boobs” oraz SOTEI – „Styropian”. Album powstał w limitowanym nakładzie i będzie do kupienia podczas Record Store Day Warsaw 21 i 22 kwietnia w Małej Warszawie. 

Międzynarodowe święto niezależnych sklepów płytowych i kultury winylowej w Warszawie obchodzić będziemy po raz ósmy. Z tej okazji 21 i 22 kwietnia od godziny 11:00 w Małej Warszawie przy ul. Otwockiej 14 odbędą się największe w Polsce targi muzyczne. Pojawią się tu sklepy płytowe i wytwórnie muzyczne – w sumie ponad 40  wystawców. Gościem specjalnym targów będzie label „On The Corner Records” – wytwórnia muzyczna z Londynu, uznana przez Gillesa Petersona z BBC 6 za „label roku 2017”. On The Corner to również wydawca jazzowego zespołu Collocutor, który wystąpi na Record Store Day Warsaw w niedzielę wieczorem. 

Poza targami, w programie wydarzenia znajdują się liczne atrakcje: dj-sety i showcasy, spotkania i panele dyskusyjne, projekcje filmowych dokumentów muzycznych, takich jak „Sonita”, „Patti Smith. Sen życia” czy „Droga do Jah”. Gratką dla fanów winyli ale i miłośników sztuki graficznej będzie wystawa okładek płyt i plakatów Rosława Szaybo i Stanisława Zagórskiego. Ci polscy graficy światowej sławy tworzyli okładki m.in. dla: Janis Joplin, Boba Marleya, Judas Priest, The Clash, Arethy Franklin czy Milesa Davisa. W niedzielę 22 kwietnia odbędzie się również projekcja filmu dokumentalnego o autorach wystawy, pt. „Przyjaciele na 33 obroty” w reżyserii Grzegorza Brzozowicza, a po filmie spotkanie z Rosławem Szaybo.

Wydarzeniami towarzyszącymi Record Store Day Warsaw będą wieczorne koncerty. W sobotę na największej scenie Małej Warszawy wystąpią Kosi i Łajzol z legendarnego JWP ze swoim nowym projektem Jetlagz. Po koncercie na afterparty zagrają Dj Kebs i Falcon1.

W niedzielę usłyszymy wspomniany zespół Collocutor – jazzowe objawienie z Londynu, przed którym wystąpi z dj setem Adrian Magrys – współwłaściciel londyńskiej wytwórni Lanquidity Records. 

Wstęp na dzienne wydarzenia jest bezpłatny, bilety na wieczorne koncerty do nabycia na www.going.pl i www.goout.pl

Record Store Day Warsaw 2018
Warszawa, Mała Warszawa, ul. Otwocka 14 | 21-22 kwietnia