Majid Jordan to kanadyjski duet muzyczno-producencki, który zwrócił uwagę samego Drake’a. W skład grupy wchodzi Majid Al Maskati i Jordan Ullman. Na stałe współpracują z OVO Sound – wytwórnią, której założycielem jest znany raper Drake oraz producent Noah „40” Shebib.

Członkowie grupy spotkali się studiując na Uniwersytecie w Toronto. Już wówczas wypuścili swoją pierwszą EP-kę „Afterhours” na portalu SoundCloud pod pseudonimem Good People.

W 2013 Majid Jordan współprodukowali i współtworzyli singiel Drake’a „Hold On, We’re Going Home”, który stał się przebojem na całym świecie.

Oprócz współpracy z Drake’em, sporym osiągnięciem artystycznym młodych muzyków okazała się EP-ka „A Place Like This” z 2014 roku, wysoko oceniona przez recenzentów. Album Majid Jordan promował singiel „My Love” z gościnnym udziałem Drake’a, utrzymany w atmosferze klimatycznego popu z elektroniką. Na drugiego singla wybrana została piosenka „Something About You”.

Majid Jordan wydali do tej pory dwa pełnowymiarowe albumy. Podczas koncertu w warszawskim Niebie mogliśmy usłyszeć przekrój utworów właśnie z tych płyt. Ogromnym zaskoczeniem, pewnie dla samego zespołu również, był fakt że koncert został wyprzedany. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że płyt grupy nie można kupić w Polsce. Tym bardziej… Szacunek dla tych którzy byli i śpiewali wszystkie utwory!