19 stycznia wydała debiutancki album „Flashback”. Świetne przyjęcie zaowocowało wygraną w plebiscycie Sanki 2018, polskiego odpowiednika „BBC Sound Of…”. Kilka tygodni później została nominowana do Fryderyka w kategorii „Debiut roku”.

Dziś Rosalie. prezentuje teledysk do utworu “Holding Back” wyprodukowanego przez Chloe Martini!

“Flashback” to album na wskroś przesiąknięty stylistyką r&b, czerpiącą z hip-hopu i współczesnej elektroniki. Przy pracy nad nim, Rosalie. skorzystała z pomocy wielu producentów, m.in. Hatti Vatti, Suwala, Bitaminy czy właśnie Chloe Martini.

Jestem bardzo dumna z utworu “Holding Back”, bo to właśnie w nim udało się przemycić największą dawkę oldschoolowego r&b, które tak mocno mnie inspiruje – podkreśla sama artystka.

Klip do utworu “Holding Back” to również nawiązanie do stylistyki lat 90 i klimatu teledysków namiętnie oglądanych na MTV. Duża w tym zasługa stylizacji, za które odpowiedzialna była Ewelina Gralak, jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego street fashion (ostatnio wyróżniona w rankingu Vogue World 100!!)

www.youtu.be/2eRKZgR_yWI

Rosalie. ma za sobą pierwszą część trasy koncertowej, podczas której odwiedziła 10 miast (m.in. wyprzedając warszawskim koncert w klubie Jasna 1). W kwietniu artystka wystąpi m.in. w Białymstoku i Sopocie, a także uświetni gale rozdania nagród Sanki2018 (7 kwietnia, Grizzly Gin Bar, Warszawa).