Pharrell Williams, Chad Hugo, Shay Haley i ich wybuchowa mieszanka hip-hopu, funky, rocka, R&B i elektroniki podczas Colours of Ostrava 2018!

N.E.R.D Williams założył ze swoim szkolnym kolegą Chadem w 1999 roku, wkrótce dołączył do nich Shay Haley. I podczas gdy The Neptunes stali za realizacją jednego hitu za drugim, projekt N.E.R.D był bardziej alternatywny. Współpracowali z Kanye Westem, Linkin Park czy Gorillaz. Wydali cztery udane albumy, ale nie myśleli o komercjalizacji pomysłu.

www.youtu.be/mXC3h95PtDY

Aktywacja N.E.R.D po siedmiu latach hibernacji została wywołana amerykańską sytuacją polityczną, rosnącą przemocą na tle rasowym i potrzebą wyrażenia własnego zdania. Album “No One Ever Really Dies”jest uważany za najlepsze dzieło kolektywu N.E.R.D nie tylko z powodu bezkompromisowego dźwięku i tekstów, ale także  z powodu zaskoczenia faktem, jak wiele gwiazd dołączyło do tego manifestu.

www.youtu.be/YM-41D89rdc

Pharrell to piosenkarz i muzyk, a przez ostatnie lata poświęcał się modzie, designowi, projektowi I Am OTHER i marce Billionaire Boys Club. Wyprodukował niezliczoną ilość udanych kawałków, sprzedał ponad milion albumów i zdobył jedenaście nagród Grammy (oraz dziesiątki nominacji), a także był kilkakrotnie nominowany do Oscara. Napisał wiele światowych przebojów dla siebie i dla wielu innych artystów jak m.in. Daft Punk, Jay-Z, Britney Spears, Justin Timberlake czy Snoop Dogg.  W muzycznym showbiznesie zasłynął choćby hitami z ostatnich lat – “Get Lucky”, “Blurred Lines” i “Happy” to piosenki, które zna absolutnie cały świat. Od 2014 roku ma swoją gwiazdę w hollywoodzkim Walk of Fame.

www.youtu.be/L_u97PqWX6g