Z okazji 70. urodzin Andrew Lloyd Webbera, twórcy takich musicali jak „Koty”, „Evita”, „Upiór w operze” czy „Jesus Christ Superstar”, dziś ukazuje się wydawnictwo „Unmasked: The Platinum Collection”. Znajdują się na nim najsłynniejsze przeboje musicalowe wykonane przez takich artystów jak Barbra Streisand, Madonna, Beyoncé, Lana Del Rey, Nicole Scherzinger czy Sarah Brightman.

Andrew Lloyd Webber to jeden z najpopularniejszych współczesnych kompozytorów na świecie. Musicale, które stworzył, na stałe weszły do kanonu gatunku. Wśród najsłynniejszych tytułów znajdują się „Bulwar Zachodzącego Słońca”, „Koty”, „Aspects of Love”, „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”, „Jesus Christ Superstar”, „Evita”, „Starlight Express”, „Upiór w operze”, „Szkoła rocka” czy „Love Never Dies”.

Na spektakle stworzone przez Andrew Lloyd Webbera sprzedano ponad 330 milionów biletów na całym świecie. Kompozytor ma na koncie wiele prestiżowych wyróżnień, w tym siedem Nagród im. Laurence’a Oliviera, siedem Tony Award, trzy Grammy, jednego Oscara oraz Złoty Glob.

W marcu Andrew Lloyd Webber obchodzi 70. urodziny. Z tej okazji nakładem Universal Music Polska ukazuje się „Unmasked: The Platinum Collection” – wyjątkowa kolekcja największych przebojów artysty. Na składance znajdują się zarówno piosenki z wczesnego okresu twórczości, czyli lat 60., jak i najnowsze przeboje z musicali, które miały swoją premierę w latach dwutysięcznych.

Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w powstanie tej kompilacji. Wybór utworów z mojej trwającej prawie 50 lat kariery jest bardzo przemyślany. Składanka przywołuje mnóstwo wspomnień i sprawia, że ja, antyczny kompozytor, jestem bardzo szczęśliwy. W szczególności podobają mi się nowe utwory oraz suity na orkiestrę. Dla kompozytora nie ma lepszego uczucia od usłyszenia swoich melodii granych przez cudowną orkiestrę – powiedział Andrew Lloyd Webber.

Album można zakupić, m.in. tutaj.