Już po raz 15-ty zapraszamy na Szczecin Music Fest – festiwal muzyczny, który odbywa się w Szczecinie od 2004 roku! Partnerem Głównym Szczecin Music Fest od pierwszej edycji jest Miasto Szczecin.

Dotychczas wystąpili m.in.: Cesaria Evora, Jan Garbarek, Bajofondo Tango Club, Mariza, Sinead O’Connor, Pat Metheny, Paco De Lucia, Herbie Hancock, Calexico, Marcus Miller, Chris Botti, Zaz, Selah Sue, Hugh Laurie, Gotan Project, Orchestra Baobab, Mulatu Astatke, Katie Melua, Macy Gray, Omara Portuondo, Suzanne Vega, Melody Gardot.

Tegoroczna edycja zapowiada się równie imponujące co poprzednie.

Wystąpią:

OMAR HAKIM – 11 kwietnia, Filharmonia

Wybitny amerykański perkusista jazzowy i rockowy. Grał z takimi artystami jak: Sting, Weather Report, Mariah Carey, Madonna, David Bowie, Miles Davis, Marcus Miller, Dire Straits, Herbie Hancock, John Scofield, Journey, Bobby McFerrin, Al Di Meola. Jego ojciec grał na puzonie z Count Basie i Duke Ellingtonem, a w wieku 10 lat Omar grał już koncerty z tatą w okolicach Nowego Jorku. Omar zagrał swoją pierwszą trasę w wieku 15 lat i a jego kunszt dostrzegł Miles Davis, który zaproponował mu grę w Weather Report po odejściu Petera Erskinea. Kariera Omara Hakima trwa nieprzerwanie od 45 lat, a artysta postrzegany jest jako jeden z najważniejszych perkusistów na współczesnej scenie muzycznej.

www.youtu.be/N-va7zNcCWs

DEE DEE BRIDGEWATER -23 kwietnia, Filharmonia

Prawdziwa ikona wokalistyki, trzykrotna laureatka nagrody Grammy. Karierę muzyczną rozpoczęła jako 16-latka śpiewając w trio jazzowym. W 1974 nagrała swój debiutancki, solowy album „Afro Blue”, koncertowała z najlepszymi muzykami jak Sonny Rollins, Dizzy Gillespie, Dexter Gordon czy Max Roach. Artystka ma na swoim koncie kilkanaście albumów, w tym dedykowane twórczości jej idolek – Elli Fitzgerald („Dear Ella”) i Billie Holiday („To Billie With Love From Dee Dee”). Jej ostatni album „Memphis…Yes, I’m ready” to powrót do korzeni – Bridgewater składa hołd miastu Memphis – kolebce bluesa, soulu, r’n’b i początków rock’n’ rolla. Artystka pozostając wierną tradycji, dodaje od siebie współczesne brzmienie i wspaniały feeling po raz kolejny udowadniając niezwykły talent i przywiązanie do tradycji. Po raz pierwszy w Szczecinie!

www.youtu.be/VK8zceqncww

DOMINIC MILLER – 29 maja, Filharmonia

Wybitny gitarzysta, partner wielu sław, ale najlepiej znany ze współpracy ze Stingiem, z którym gra nieprzerwanie już prawie 30 lat!!! Jest jego prawą ręką na scenie i w studio, a także współautorem kompozycji „Shape of My Heart”. Artysta współpracował ponadto z wieloma sławami, m.in.: Bryan Adams, Phil Collins, Peter Gabriel, Chris Botti, Sheryl Crow, Rod Stewart, Pat Metheny. Dominic ma na koncie 12 autorskich albumów, wziął także udział w nagraniu ponad 200 płyt gwiazd współczesnej muzyki. Jego ostatni album „Silent Light” został wydany przez prestiżową wytwórnię ECM. Legenda gitary zagra po raz pierwszy w Szczecinie!

www.youtu.be/OAt6bYH5Bj0

CHICK COREA TRIO – 1 lipca, Filharmonia

Żywa legenda muzyki jazzowej, jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych wszechczasów. Był jednym z muzycznych pionierów otwarcia jazzu na elektroniczne brzmienia. Brał udział w nagrywaniu przełomowych dla nowoczesnego jazzu albumów Milesa Davisa (“In a Silent Way”, “Bitches Brew”, “Live-Evil” i “On The Corner”), był twórcą legendarnej grupy Return to Forever. 22-krotny zdobywca nagrody Grammy, jego dyskografia to ponad 70 albumów nagranych solo oraz z mistrzami takimi jak: Bobby McFerrin, Pat Metheny czy Herbie Hancock. Po raz pierwszy w Szczecinie Chick Corea wystąpi w trio ze swoją klasyczną formacją: John Patitucci na basie oraz Davem Weckl na perkusji.

www.youtu.be/RakcFweu-po

GENTLEMAN – 12 lipca, Zamek

Gentleman to najpopularniejszy europejski artysta reggae. Choć jest z urodzenia Niemcem (jego prawdziwe nazwisko to Tilmann Otto) to jego dusza jest na Jamajce. Debiutował albumem „Trodin On” w 1999 roku i od tamtego czasu jego popularność stale rośnie. W naszym kraju artysta ma status wręcz kultowy, każdy jego koncert jest wyprzedany, a publiczność reaguje entuzjastycznie. W Szczecinie wystąpi po raz pierwszy.

www.youtu.be/aktSkJ3USR4

Bilety można zakupić tutaj.