Światowej klasy pianiści Leszek Możdżer i Gloria Campaner wystąpią 10 kwietnia na scenie warszawskiego Teatru Muzycznego ROMA w ramach cyklu Dobry Wieczór Jazz.

Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, którego w Polsce nie trzeba nikomu przedstawiać. Artysta jest odważnym twórcą, który przez lata wypracował („wygrał”) własny język muzyczny. Na deskach Teatru ROMA Możdżer wystąpi z Glorią Campaner, włoską pianistką znaną m.in. z interpretacji wielkich kompozytorów jak Schumann czy Rachmaninow. Artystka chętnie sięga również po tematy z muzyki kameralnej i współczesnej – w swoim dorobku ma współpracę z didżejami oraz jazzmanami.

Jak widać szykuje się prawdziwa wędrówka muzyczna, której kresu ciekawi są pewnie sami pianiści…

W ramach ciekawostek, warto dodać, że poza fortepianowymi wariacjami usłyszymy również… śpiewające kamienie! Tak, to żadne przejęzyczenie. Specjalne kamienie zostały sprowadzone z Sardynii z pracowni mistrza Pinuccio Scioli, włoskiego rzeźbiarza. Będzie się działo i grało!

Skład: Gloria Campaner – fortepian + kamienie // Leszek Możdżer – fortepiany + celesta // Magdalena Kordylasińska-Pękala – instrumenty perkusyjne // Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne

Bilety można zakupić tutaj.