Krzysztof Zalewski i Rosalie. wystąpią w czerwcu podczas Co Jest Grane 24 Festival w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

W piknikowej scenerii Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 15-16 czerwca oprócz dotychczas ogłoszonych gwiazd – Korteza i Brodki zagrają także Krzysztof Zalewski oraz Rosalie.!

Krzysztof Zalewski to jeden z najaktywniejszych artystów na polskiej scenie muzycznej. To muzyk, który chętnie staje w pełnym świetle i w pierwszym szeregu, ale bardzo często zdarza mu się też skromnie oddawać swój talent na użytek innych. Ma w dorobku zarówno autorskie płyty, jak i współpracę z ważnymi rodzimymi artystami – bywa gitarzystą w zespole Brodki, grywa w grupie Muchy.

Płyta „Złoto” wydana w 2016, najpopularniejszy jak dotąd materiał Zalewskiego. Promował go jego największy dotychczasowy przebój, piosenka „Miłość Miłość”. Po wydaniu tej płyty Zalewski doczekał się wreszcie należnej popularności – na koncertach w ramach trasy promującej ten album oglądały go setki osób.

Teraz muzyk ma szanse wejść na jeszcze wyższy poziom sławy: właśnie ukazała się płyta, na której przypomina piosenki Czesława Niemena. Obok największych przebojów tego klasyka polskiej sceny, takich jak choćby „Dziwny jest ten świat”, znalazło się tam kilka utworów mniej znanych, czy zupełnie już zapomnianych. Zalewskiemu udało się znaleźć znakomity balans między przypominaniem charakterystycznej stylistyki Niemena i szukaniem dla jego twórczości nowych środków.

Ten projekt jest w zasadzie skazany na sukces.

Rosalie. to jedna z najciekawszych nowych twarzy na polskiej scenie muzycznej, artystka która w rzadki nad Wisłą sposób nawiązuje w swoich piosenkach do tego, co dzieje się na amerykańskiej scenie popu nasączonego elementami r’n’b, artystka, która w originalny i odważny sposób eksperymentuje z mroczną elektroniką i bardzo „czarnymi” inspiracjami.

Pochodzi z Poznania, często pomieszkuje w Berlinie, studiuje filologię turecką i kolekcjonuje buty, a dokładniej: sportowo-miejskie sneakersy.

Koncerty, które grała pod koniec 2017 roku były rozgrzewką przed wydaniem pełnowymiarowego debiutu: ukazał się w styczniu 2018 roku, zatytułowany był „Flashback”, a znalazły się na nim utwory przygotowane przez prawdziwą śmietankę polskich producentów, takich twórców jak m.in.: Chloe Martini, 1988 czy Hatti Vatti.

Premierowy koncert zagrała podczas gali wręczenia nagród kulturalnych Co Jest Grane 24 – Wdechy 2017.

Do końca roku jeszcze daleko, ale już dziś wiadomo, że ten album znajdzie się w wieku zestawieniach najciekawszych wydawnictw tych dwunastu miesięcy.

Co Jest Grane 24 Festival 15-16 czerwca 2017
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Bilety dostępne na bilety.cojestgrane24.pl