SZA była gościem ostatniego programu Saturday Night Live, który emisję miał 9 grudnia. Podczas jego trwania wykonała dwa utwory, które znalazły się na jej debiutanckim albumie „Ctrl”. Już 12 stycznia, album w wersji LP będzie dostępny w Polsce. Wracając jednak do występu, artystka wykonała dwa utwory: „The Weeknd” oraz „Love Galore”.

Sza zadebiutowała w 2012 roku EP-ką „Sea.Sza.Run”, która zachwyciła krytyków. Kolejne małe wydawnictwa to „S” w 2013 roku i „Z” 2014 roku, które podsyciły oczekiwania wobec debiutanckiej płyty Sza.

W 2014 roku Sza jako pierwSza kobieta podpisała kontrakt z Top Dawg Entertainment. Sza jest także współautorką utworów „Considiretion” Rihanny oraz „Feelin’ Myself” Nicki Minaj i Beyonce.

Urodzona w Maplewood w New Jersey jako Solána Rowe, Sza dorastała słuchając muzyki klasycznej, awangardowego jazzu, muzyki alternatywnej i rapu. Inspirację do stworzenia swojego pseudonimu zaczerpnęła z tzw. Najwyższego Alfabetu, w którym S oznacza zbawiciela lub władcę, Z to zig-zag, a A odpowiada Allahowi.