Najnowsze video Krzysztofa Zalewskiego do utworu „Przyjdź w taką noc” nagrane zostało na żywo. Piosenka pochodzi z repertuaru Czesława Niemena. Sesja „Przyjdź w taką noc” została nagrana na żywo w Klubie Hybrydy w Warszawie 27 listopada 2017 roku. Singiel zapowiada nowy projekt „Zalewski śpiewa Niemena”.

Krzysztof Zalewski o pierwszym singlu:

Cała płyta w styczniu, a póki co, na pierwszy ogień serwujmy Wam piękną, bigbitową piosenkę – „Przyjdź w taką noc” (i jakie chórki – uauauiua!). To dopiero początek tej przygody. Niebawem następne piosenki i koncerty. Trzymajcie się ciepło!

26 stycznia 2018 ukaże się nowa płyta Krzysztofa Zalewskiego.

Nie będzie to jednak kolejna autorska płyta. Tym razem to projekt specjalny – album z piosenkami Czesława Niemena.

A wszystko zaczęło się w Jarocinie. Organizatorzy kultowego festiwalu postanowili godnie uczcić dwie piękne rocznice – pół wieku od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” i 30 lat od występu Czesława Niemena na jarocińskiej imprezie – i zaproponowali Krzysztofowi Zalewskiemu przygotowanie koncertu z repertuarem Mistrza. Autor „Złota” zgodził się, bo lubi wyzwania, ale zrobił to również po to, by lepiej poznać swojego idola.

Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił tych utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności, całą energię. Jarocińska publiczność przyjęła koncert entuzjastycznie, więc trzeba było rzecz utrwalić dla potomnych ;). Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii.