Dawka jazzu na najwyższym poziomie, w perfekcyjnym wykonaniu. Grażyna Auguścik i Jagodziński Trio to osobowości artystyczne z imponującym dorobkiem artystycznym oraz karierą międzynarodową.

Grażyna Auguścik, jedna z najwybitniejszych wokalistek polskiego jazzu, aranżer, kompozytor, producent i lider własnego zespołu. Przez amerykańskich krytyków zgodnie uznana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej.

Absolwentka słynnej Berklee College of Music w Bostonie. Od 1994 mieszka w Chicago. Karierę rozpoczynała jako piosenkarka, występując na festiwalach w Toruniu, Opolu i Krakowie. 1988 wyjechała do USA, gdzie współpracowała z m.in. Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak oraz gwiazdami amerykańskiego jazzu: Randym i Michaelem Breckerami, Jimem Hallem, Johnem Medeskim i Patricią Barber. Nagrała 19 autorskich albumów. Często występuje w Polsce.

Andrzej Jagodziński, znakomity, wszechstronny pianista. Współpracował z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection oraz z zespołami Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Od lat prowadzi własne trio (Adam Cegielski – kontrabas i Czesław „Mały“ Bartkowski – perkusja), które zasłynęło jako niezrównany interpretator jazzowych opracowań dzieł Chopina.

Koncert towarzyszy wystawie From Poland with Love organizowanej przez Dom Spotkań z Historią 
w ramach obchodów Roku Wilsona.

14 grudnia 2017, godz. 19.00
Jazz Club Akwarium, Krakowskie Przedmieście 60A 
(Skwer Hoovera)
Bilety:
 przedsprzedaż – 39 pln, 
w dniu koncertu 49 pln