Organizatorzy Młyn Jazz Festival rozpoczęli ujawnianie kogo będzie można usłyszeć w Wadowicach, w 2018 roku. Pierwszymi artystami zostali Joey Alexander Trio i Marcus Miller! Musimy przyznać, że z roku na rok Młyn Jazz Festival robi się silniejszy! Kogo możemy się jeszcze spodziewać? Na pewno tych wielkich!

Joey Alexander grę na pianinie opanował do perfekcji, chociaż jak sam przyznaje lekcji grania na tym instrumencie miał niewiele. Przygodę z pianinem zaczął w wieku sześciu lat. Jazzem zainteresował się dzięki rodzicom. To ojciec zachęcał chłopca do słuchania m.in. Louisa Armstronga. Swój pierwszy album zatytułowany My Favorite Things Joey wydał gdy miał 11 lat. Fanami talentu zaledwie 14-letniego muzyka są m.in. Bill Clinton oraz Billy Crystal.

Joey Alexander Trio w ramach Młyn Jazz Festival wystąpi 6 lipca 2018.

www.youtu.be/f4V_uaxBVOw

Marcus Miller – amerykański muzyk, kompozytor, aranżer i multiinstrumentalista, grający przede wszystkim na gitarze basowej.W fachowym środowisku jego styl gry uchodzi za melodyjny, zachwycający dodatkowo wirtuozyjną szybkością i precyzją. Uznanie zyskał sobie zarówno jako artysta solowy, jak również jako producent muzyczny.

www.youtu.be/LvDWBVxeBPk

Przyszłoroczna edycja festiwalu trwać będzie w dniach 5-7 lipca.