Szósty album studyjny Asafa Avidana „The Study On Falling” ukazał się wczoraj, tj. 3 listopada. 19 października (czwartek) w studiu im. Agnieszki Osieckiej odbyło się nagranie występu Asafa Avidana.

Transmisja nagrania na antenie Trójki 4 listopada (sobota) w audycji „Myśliwiecka 3/5/7”.

 

Tym razem izraelski artysta zdecydował się nagrywać w USA – kolebce swoich muzycznych inspiracji. Zakochany w folk-rocku i Ameryce muzyk wybrał Kalifornię, a produkcję materiału powierzył Markowi Howardowi odpowiedzialnemu wcześniej za brzmienie „Time Out of Mind” Boba Dylana, a także „Orphans” Toma Waitsa – dwóch niezwykle bliskich Avidanowi płyt.

Najnowszy album „The Study On Falling” powstawał w dosyć niestandardowych okolicznościach – Asaf Avidan postanowił dosłownie przenieść proces nagraniowy ze studia w plener. Zabierał ze sobą instrumenty, sprzęt do nagrywania i muzyków gdziekolwiek się przemieszczał. Wśród towarzyszących mu muzyków znaleźli się m.in. perkusista Jim Keltner (John Lennon, Elvis Presley) oraz basista Larry Taylor (Canned Heat, The Monkeys oraz Jerry Lee Lewis).

„The Study on Falling” to – jak zwykle w przypadku Asafa – niezwykle szczery zarówno muzycznie, jak i lirycznie materiał. Tym razem artysta skoncentrował się na różnych podejściach do miłości i związku, zainspirowany w dużej mierze dwiema kobietami, z którymi w przeszłości był związany, a które w opisie na płycie występują pod pseudonimami Green oraz Blue. Przede wszystkim jednak artysta pozostawia interpretację muzyki i tekstów na płycie swoim odbiorcom.