15 listopada w Centrum Łowicka w Warszawie usłyszymy VEIN trio z gościem specjalnym amerykańskim saksofonistą Rickiem Margitzą. W programie usłyszymy utwory Ravela z najnowszej płyty „Vein plays Ravel“, oraz utwory własne zespołu.

Podczas koncertu kontrabasista zagra na instrumencie pamiętającym czasy Ravela.

vein margitza łowicka

Szwajcarski zespół jazzowy, który istnieje od 2006 roku, ma na swoim koncie dziesięć albumów autorskich, kilkaset koncertów na czterech kontynentach (w ponad 40 krajach), oraz współpracę z legendarnymi amerykańskimi saksofonistami: Davem Liebman’em i Gregiem Osby’m.

Na jubileusz dziesięciolecia działalności VEIN przedstawiają „VEIN plays RAVEL”, album, na którym po raz kolejny wkraczają na nowe terytorium i którym dokumentują swój kolejny krok w przyszłość.

Koncerty VEIN TRIO to połączenie wielu nurtów, od klasycznego po współczesny jazz – muzyka iskrząca energią i humorem, jednak nie pozbawiona subtelności oraz wyrafinowania.

Założeniem ich muzyki, to możliwe największe zrównoważenie trzech instrumentalnych głosów – zaczynając od kompozycji i aranżacji, aż do rozpracowywania partii solowych, przydzielonych każdemu z trzech muzyków.

Filozofia gry VEIN, czyli współgranie na równych zasadach wszystkich członków zespołu.

Na przestrzeni lat trio Vein wypracowało niemal symbiotyczne zgranie. To zaplecze wspólnych muzycznych doświadczeń, zdumiewająca jedność konceptów i świetny warsztat każdego z muzyków, co zawsze doskonale sprawdza się w połączeniu z inspirującym stylem.

Artyści grają z największą precyzją nawet w najbardziej wymagających, skomplikowanych, zniekształconych, przerysowanych kompozycjach, pasażach i partiach solowych.

RICK MARGITZA,  amerykański saksofonista tenorowy i kompozytor, wychowany w muzycznej, cygańskiej rodzinie, abolwent prestiżowego Berklee School of Music w Bostonie, znany m.in.  ze współpracy z Milesem Davisem, Jeffem Wattsem i Jeffem Calderazzo.

Saksofonista często sięga i wykorzystuje w kompozycjach swoje cygańskie korzenie tworząc muzykę precyzyjnie, jazzowo rozpisaną i włączającą elementy innej, kulturowej stylistyki.