Tom Rogerson zaprezentował drugi zwiastun z debiutanckiego krążka „Finding Shore”. Utworu „Idea of Order at Kyson Point” można posłuchać poniżej.

Debiut Rogersona trafi na półki sklepowe 8 grudnia nakładem wytwórni Dead Oceans.

Płyta powstała we współpracy z Brianem Eno. „Finding Shore” to muzyczny zapis doświadczeń artysty, począwszy od jego dzieciństwa aż po dziś dzień. Rogerson, jako 17-latek, pobierał lekcje gry u kompozytora Harrisona Birtwistle’a, równocześnie pracując jako pianista salonowy w podupadającym hotelu w Peterborough. Kiedy mieszkał w Nowym Jorku grał jazz, nagrywał utwory z Reidem Andersonem z The Bad Plus, jednocześnie robił karierę w post-rockowej grupie Three Trapped Tigers. Choć cieszył się tym doświadczeniem, przyznaje, że była to „zdecydowanie taktyka defensywna”. Wszystko wydawało się ucieczką od świata muzyki klasycznej.

Podczas pierwszego spotkania z Brianem Tom w ogóle nie rozmawiał o muzyce. Połączyły ich wspólne korzenie i dorastanie w hrabstwie Suffolk, w miasteczku Woodbridge we wschodniej Anglii. Ten wspólny mianownik znalazł odzwierciedlenie na płycie.