Finał rozgrywek amerykańskiego footballu zaplanowano na 4 lutego 2018 roku. Mecz odbędzie się na U.S. Bank Stadium w Minneapolis, w stanie Minnesota. Wokalista potwierdził informację publikując na swoim twitterowym koncie zdjęcie z oficjalną zapowiedzią występu.

Transmisja Super Bowl jest od lat najchętniej oglądanym programem telewizyjnym w USA. Co roku transmisję show ogląda ponad 100 milionów widzów. W ubiegłych latach na Super Bowl występowali Lady Gaga, Bruno Mars, Coldplay, Katy Perry, Beyoncé czy Madonna. Co roku transmisję show ogląda ponad 100 milionów widzów.

Mimo że Timberlake już dwukrotnie śpiewał dla sportowej publiczności Super Bowl, lutowy występ będzie jego pierwszym solowym. W 2001 roku debiutował z zespołem ’N Sync u boku Aerosmith, Britney Spears, Nelly’ego i Mary J. Blige. W 2004 roku wokalista był gościem Janet Jackson. To właśnie wtedy doszło do skandalu (pamiętne „niipplegate”), kiedy to – podobno niechcący – w trakcie tańca obnażył pierś wokalistki.

Justin Timberlake jest laureatem sześciu nagród Grammy i czterech nagród Emmy. Jego bogatą karierę muzyczną zamykają, wydane w 2014 roku płyty „The 20/20 Experience” i „The 20/20 Experience – 2 of 2„.