Tego jeszcze nie było! Po raz pierwszy na scenie klubu Harenda Tribute to John Coltrane – live jazz music at Harenda. Koncert ten poświęcony jest jednemu z najważniejszych saksofonistów w historii światowego jazzu.

„Nie próbując utożsamiać się z hard – bopem czy modern-jazzem, wybrał własną drogę jazzowej awangardy. Zmiany, jakich dokonał John Coltrane w muzyce jazzowej po roku 1960 są nieporównywalne z dotychczasowymi innowacjami np. Charliego Parkera czy Milesa Davisa, zaś jego Kwartet okazał się jedną z najznakomitszych formacji w historii nowoczesnego jazzu. John Coltrane ( ur. 23 09. 1926 r., Hamlet, USA, zm. 17 07. 1967 r., Huntington, Long Island, USA.) wprowadził szereg innowacji o charakterze techniczno -brzmieniowym: po raz pierwszy w historii jazzu używał saksofonu sopranowego, posługiwał się głosem jako tłem dźwiękowym, eksperymentował z muzyką hinduską, swobodnie traktował improwizację. Okazał się innowatorem, który wyznaczył drogi rozwoju jazzu na kolejne dekady.”

Rozgrywają: Szymon Łukowski – sax tenorowy // Piotr Wrombel – klawisze // Marcin Pendowski – bas // Michał Sołtan – gitara // Grzegorz Grzyb – perkusja

Tribute to John Coltrane – live jazz music at Harenda
Warszawa, Klub Harenda | 22.10.2017, godz. 20:00
wstęp: 35 zł / ulgowy 30 zł
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/175068073036403/