Na początku roku 2016 George Michael planował reedycję jednej z najsłynniejszych swoich płyt – „Listen Without Prejudice Vol. 1” wraz z równie słynnym koncertem, który nigdy nie ukazał się na płycie „MTV Unplugged”.

Jedynym z pomysłów samego George’a na odświeżenie prawdziwej perły z tamtej epoki – kawałka „Fantasy” wydanego jedynie jako b-side singla „Freedom! ’90” – była współpraca z Nilem Rodgersem (liderem grupy Chic i współtwórcą największych hitów Davida Bowie, Madonny czy Daft Punk) który jako jedyny producent na świecie „mógł tchnąć w utwór jeszcze więcej brzmienia funk, niż utwór już w sobie miał”. I choć prace nad wznowieniem całego wydawnictwa przerwała tragiczna śmierć Michaela w grudniu 2016 roku, nowa wersja „Fantasy” jest naturalnym singlem promującym całe wydawnictwo.

„Listen Without Prejudice Vol 1” to drugi w karierze solowy album George’a Michaela z 1990 roku, na którym znalazły się takie przeboje jak wspomniany „Freedom! ’90”, „Praying For Time”, „Waiting For That Day” czy „Cowboys and Angels” – specjalnie zmasterowane na potrzeby niniejszej reedycji.

Koncert MTV Unplugged z 1996 zawiera największe hity Wham! oraz piosenki z albumów „Faith”, „Listen Without Prejudice Vol. 1” oraz „Older”.

George Michael sprzedał do tej pory 120 milionów płyt i na zawsze pozostanie jednym z najważniejszych wokalistów muzyki pop na świecie.

Reedycja „Listen Without Prejudice Vol.1” ukazuje się również w specjalnym boxie 3 CD+DVD oraz na płycie winylowej.

Koncert MTV Unplugged z 1996 zawiera największe hity Wham! oraz piosenki z albumów „Faith”, „Listen Without Prejudice Vol. 1” oraz „Older”.

Album można zakupić, min. tutaj.