Kari Sál – Karina Bałdych (Srocka) urodziła się 4 maja 1993 roku. Jest polską wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką z zamiłowania. Wychowała się w Bieszczadach, z których czerpie inspiracje: ich natury, piękna i bogactwa kolorów, czego odzwierciedlenie można usłyszeć w jej muzyce i tekstach. Ma na swoim koncie realizację zamówienia kompozytorskiego dla Łódzkiej Filharmonii oraz premierę tytułowego utworu „Betesda” podczas Wędrownego Festiwalu Kolory Polski w Brzezinach.

„Betesda” to muzyka uduchowiona. Stworzona pod wpływem malarstwa, podróży do Islandii, gdzie w małej miejscowości Kirkjubæjarklaustur, Kari napisała większość utworów. Wielokulturowość i jej dialog ma więc swoje odzwierciedlenie w jej muzyce. Zawiera ona w sobie elementy jazzu, muzyki poważnej i world music, przy czym śpiewana jest w języku polskim. W warstwie lirycznej, w większości znalazły się autorskie teksty Kari, ale również utwory apokryficzne z drugiej połowy II wieku.

Premiera albumu „Betesda” odbywa się dzisiaj, tj. 18 października 2017 roku.

Kari Sál

Tracklista: 1. Bros (Uśmiech) // 2. Zaczekaj // 3. Foss (Wodospad) // 4. Ostatnie Dni Lata // 5. Puffin (Maskonur) // 6. Dyrhólaey // 7. Betesda I // 8. Betesda II