Modernistyczny Londyn to miejsce akcji najnowszego klipu Wojtek Mazolewski Quintet. Teledysk w reżyserii Krzysa Wintera promuje wydany w kwietniu singiel zatytułowany „London”, który odniósł duży sukces na Wyspach Brytyjskich.

Wideoklip utrzymany w czarno-białej estetyce, pełen geometrycznych brył oprowadza nas po Londynie jakiego większość z nas nie zna. W obrazie pojawiają się także fragmenty koncertowej premiery singla, która odbyła się podczas prestiżowego cyklu Church of Sound w londyńskim kościele St. James the Great Church.

“W tym utworze zawarłem moje muzyczne skojarzenia związane z Londynem – mówi Wojtek Mazolewski – to miasto jest dla mnie jednym z najważniejszych miejsc na świecie, pełnym inspiracji nie tylko muzycznych ale także życiowych. W tym miejscu skupiały się energie, tu rodziły się nowe gatunki, które na mnie wpłynęły. W moim muzycznym Londynie usłyszycie jazz, rock lat 70, punk, ska czy czy techno. Dopełnieniem tych muzycznych obrazów jest nowoczesna i nieoczywista dla wielu twarz Londynu. Zapraszam Was wszystkich na muzyczną i architektoniczną wycieczkę po tym wyjątkowym nie dającym zasnąć mieście.”

www.youtube.com/watch?v=ZXeRWw3Q2SM

Winylowy singiel „London” wydany przez londyńską wytwórnię Lanquidity Records to kontynuacja Złotej Płyty “Polka”. Utwór spotkał się z fantastycznym przyjęciem brytyjskiej publiczności i krytyków. Singel odniósł sukces na Wyspach Brytyjskich, można było go posłuchać w rozgłośniach BBC, NTS, WorldwildeFM. Utwór znalazł się także w notowaniu Listy Przebojów Trójki. Wydany na 12-calowym winylu zawiera dwa utwory: tytułowy “London” na stronie A oraz cover Art Ensemble of Chicago “Theme de yoyo” na stronie B.

Zespół obok lidera tworzą: Oskar Torok – trąbka, Marek Pospieszalski – saksofon, Joanna Duda – instrumenty klawiszowe, Qba Janicki – perkusja.

Kwintet Wojtka Mazolewskiego wyrusza w jesienną trasę promującą singiel zagrają m.in.:

04.11 MOK – Zaduszki Jazzowe – Siedlce // 05.11 Vertigo Jazz Club – Wrocław // 14.11 Underground Pub – Rzeszów Jazz Festiwal // 16.11 Hotel Młyn Jacka – Wadowice // 18.11 RCK – Palm Jazz Festival, Raciborz // 06.12 Klub Stodoła, Warszawa