Wczoraj, tj. 27 sierpnia, odbyła się warszawska premiera płyty Kroke “Traveller”. Zespół zagrał w składzie: Jerzy Bawoł (akordeon), Tomasz Kukurba (altówka), Tomasz Lato (kontrabas), z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek (wokal) i Sławka Bernego (perkusja).

„Traveller” to już jedenasty album w dorobku krakowskiego tria, który na światowej scenie muzycznej święci tryumfy od dwudziestu pięciu lat. Płyta jest zapisem doświadczeń muzycznych zespołu, który przez ćwierćwiecze podróżuje po całym świecie. Celebrując swój jubileusz podczas Festiwalu Warszawa Singera, Kroke zaprosiło na gościnny występ Annę Marię Jopek, artystkę koncertującą z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów.

Kroke, balansując na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej, przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości i tradycji, tworzy muzykę mieniąca się tysiącem barw – obrazową, pełną znaczeń, przestrzenną. Fuzja autorskiej muzyki Kroke i głosu Anny Marii Jopek – nagrywającej i koncertującej na całym świecie wokalistki, improwizatorki, wizjonerki i pasjonatki – to spotkanie dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień, spotkanie ulotne, niepowtarzalne, magiczne!

Koncert odbył się w ramach Festiwalu Singera.

[flickr_set id=”72157685800033473″]