Dzisiaj, 28 sierpnia o godzinie 20:00 w Teatrze Kwadrat odbędzie się koncert Frank London & Friends. Jeden z najważniejszych współczesnych artystów tworzących i wykonujących muzykę klezmerską, wieloletni członek zespołu Klezmatics, wraz z którym otrzymał nagrodę Grammy, lider kilku grup, m.in. Frank London’s KlezmerBrass All Stars, amerykański kompozytor i trębacz Frank London do udziału w swoim koncercie zaprosił czołowych wykonawców muzyki jidysz.

Wspólnie z nim wystąpią:

Klarnecista Merlin Shepherd – jeden z najważniejszych wykonawców tradycyjnej, wschodnioeuropejskiej muzyki klezmerskiej, mający na swoim koncie nagrania i występy z takimi wykonawcami i grupami jak m.in.: Boban Marcovic, Fanfara Ciocarlia, Fanfara Savale, Selim Sesler czy Burning Bush.

Akordeonista i pianista Patrick Farrell, którego można aktualnie usłyszeć m.in. w takich składach jak: Jidysz Art Trio, Ljova and the Kontraband czy Panorama Brass Band, i który współpracował i nagrywał m.in. z Adrienne Cooper i Yo-Yo Ma oraz Stagger Back Brass Band.

Perkusista Guy Schalom – lider zespołu Ensemble Blues Baladi, producent muzyczny, tancerz. Światowej klasy ekspert w wielu gatunkach muzycznych, od popu i rocka po jazz i muzykę etniczną, występujący m.in. na festiwalach związanych z muzyką i kulturą żydowską w Londynie, Montrealu, Weimarze, Petersburgu czy Tel Awiwie.

Wokalista i basista Benjy Fox-Rosen – wykonawca i twórca muzyki jidysz, współtwórca Yiddish Art Trio. Występował i prowadził warsztaty muzyczne na najważniejszych festiwalach klezmerskich Ameryki i Europy.