II edycja Festiwalu Jazz Wolności powered by LOTOS w Sopocie już 7 lipca 2017 roku. W muszli koncertowej przy sopockim molo wystąpią Walk Away, Artur Dutkiewicz Trio, Mingus Mingus Quartet, a także najciekawsze, zdaniem producentów Festiwalu, młode zespoły, które w ciągu ostatniego roku zaznaczyły w sposób szczególny swoją obecność na jazzowej scenie: Tomasz Chyła Quintet, Aga Derlak Trio, Kamil Piotrowicz Sextet, Zagórski/Kądziela Collaboration.

Jazz Wolności

Festiwal Jazz Wolności to połączenie tradycji z nowoczesnością. To prezentacja szlachetnej muzyki w wykonaniu młodych, polskich jazzmanów. To próba stworzenia mody na muzykę wysokich lotów poprzez ukazanie jej historii i współczesności w unikalnej formie.

Festiwal JAZZ WOLNOŚCI powered by LOTOS, to realizowany przez agencję Business Media Communication, cykliczny festiwal jazzowy, który został zainaugurowany 27 sierpnia 2016 roku, w Sopocie. Współorganizatorami Festiwalu są: BOOM Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa Sp. z o.o. oraz Fundacja Polski Jazz.