„SUPERSAM + 1” to cykl wystąpień mistrzowskich. Projekt koncentruje sie głównie wokół muzyki, ale przewiduje tez udział innych form wyrazu, takich jak: performance, multimedia, monodram. Podczas „SUPERSAM + 1” prezentowani są uznani artyści polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne.

piernik_moss

„SUPER” w tytule oznacza, ze program budowany bedzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów. „SAM” mówi oczywiście o wystepie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu. „+ 1” w tytule oznacza, ze kazdy wieczór uwieńczony jest wystepem w duecie. W wiekszości przypadków artyści spotykają sie na scenie po raz pierwszy.

ZDZISŁAW PIERNIK ukończył studia w warszawskiej PWSM. Jest interpretatorem muzyki współczesnej. Ściśle współpracował z wieloma kompozytorami demonstrując im mozliwości tuby naturalnej i preparowanej. Ma bardzo róznorodny repertuar koncertowy, od własnych transkrypcji dzieł dawnych mistrzów po najnowsze zdobycze muzyki współczesnej. Jako pierwszy tubista w Polsce wprowadził do swojej gry flazolety, glissanda, frullato, wielodźwieki. Swój instrument preparował wbudowując w tube dźwieczniki od trąbki, saksofonu i puzonu, uzywając ustników od fagotu i saksofonu oraz róznego rodzaju tłumików. Zabieg ten czyni z tuby instrument posiadający cztery rózne barwy i umozliwia wydobycie dźwieków dalekich od naturalnej barwy tuby.

DAVID MOSS przez 30 lat David Moss grał na ogromnym zestawie perkusyjnym. Obecnie tworzy solo przy wykorzystaniu sprzetu mieszczącego sie na blacie stołu oraz śpiewa w teatrze muzycznym. Współpracuje z Samem Auingerem (elektronika), Lillevan (wideo) i minimalistycznym groove trio Denseland. Jego projekty w 2017 roku obejmują „Goldberg Incantations” (Wariacje Goldbergowskie Bacha na fortepian i głos) z Daanem Vandewallem. Moss śpiewał w operze Luciano Berio pt. „Cronaca del Luogo” oraz w głośnej produkcji Fledermaus z 2001 roku, obydwa wystepy miały miejsce podczas Festiwalu w Salzburgu. Jest takze dyrektorem artystycznym Institute for Living Voice. Przeprowadził sie do Berlina w 1991 roku w ramach programu DAAD Berlin Artist Program.