Przed kilkoma laty wspólne występy wywodzącego się z alternatywny Mitch & Mitch i znanego wówczas głównie z telewizyjnego ekranu Zbigniewa Wodeckiego były jedną z najbardziej zaskakujących artystycznych kooperacji. Młodsi muzycy nie włączyli się w nią dla zgrywy czy dla rozgłosu – po prostu zachwycili się kompozycjami Wodeckiego, w których niespodziewanie dostrzegli echa pomysłów Burta Bacharacha czy Caetano Veloso. W efekcie namówili artystę do ponownego zarejestrowania materiału sprzed kilku dekad. Utwory z albumu Zbigniew Wodecki po raz pierwszy zabrzmiały na OFF Festival 2013, stając się jednym z najgoręcej komentowanych wydarzeń tamtego lata. Dwa lata później ukazała się płyta 1976: A Space Odyssey.

Koncert, którego rejestrację zobaczymy podczas wieczoru, odbył się w 2014 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Składa się na niego 13 utworów zaaranżowanych na 43-osobową orkiestrę, utrzymanych w poetyce bossanovy, samby i rumby – między innymi Rzuć to wszystko co złe, Posłuchaj mnie spokojnie i Panny mego dziadka.

Projekcja odbędzie się jutro, tj. 26 maja, godz. 20:00 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (Wałbrzyska 3/5).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.