Ogłoszeniu o wydaniu nowego krążka towarzyszy premiera piosenki “Right Now”, w wersji na żywo. To pierwszy materiał z nadchodzącego albumu. Do utworu powstało wideo przedstawiające Este, Danielle i Alanę nagrywające w studio. Za nagranie i reżyserię odpowiedzialny jest Paul Thomas Anderson (Boogie Nights, Magnolia). HAIM zaprezentują pierwszy oficjalny singiel z „Something To Tell You” w środę 3 maja.

Zespół HAIM wyda swój drugi album ‘Something To Tell You’ 7 lipca.

Wczoraj wieczorem HAIM premierowo pokazały rodzinie, przyjaciołom i fanom wideo na specjalnej imprezie w restaraucji Canters. To właśnie w tym lokalu, prawie 18 lat temu siostry zagrały swój pierwszy w życiu koncert. W tym tygodniu ogłoszony został występ zespołu w programie Saturday Night Live 13 maja, gospodarzem odcinka będzie Melissa McCarthy. Będzie to pierwszy występ zespołu z nowym materiałem.

HAIM ponownie współpracowały z producentem Arielem Rechtshaidem przy tworzeniu nowej płyty. W powstawanie albumu zaangażowany był również Rostam Batamanglij (Vampire Weekend). Zanim siostry zaprezentowały wideo “Right Now”, w wielu światowych metropoliach pojawiły się billboard zwiastujące nową m uzykę.

Według takich magazynów jak Billboard, Complex, Entertainment Weekly, Pitchfork, Rolling Stone i wielu innych, drugi album HAIM jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw zaplanowanych na 2017 rok. ‘Something To Tell You’ będzie następcą debiutanckiego krążka ‘Days Are Gone’. Wspomniany debiutancki album według serwisu Pitchfork był “zwycięstwem”, Spin określił go jako “Art-Popową perfekcję w stylu lat 80’” a NPR okrzyknął go jako “przemyślaną, żywą muzyką idealnie pasującą zarówno do radia, jak i odrobiny szaleństwa, trafiająca do miłośników muzyki w każdym wieku, którzy potrzebują trochę przestrzeni do snucia marzeń” ‘Days Are Gone’ przyniosło siostrom nominacje do nagród BRIT i GRAMMY.

Większość poprzednich lat HAIM spędziły w trasach koncertowych. Grały na największych międzynarodowych festiwalach takich jak Coachella, Bonnaroo, Lollapalooza i Governor’s Ball oraz Glastonbury czy T in the Park. Krótko mówiącHAIM to weteranki festiwali. W tym roku zespół zagra na między innymi Glastonbury, Splendour in the Grass in Australia, Reading & Leeds Festival i Lost Lake Festival.