25 kwietnia to obchody 100 rocznicy urodzin jednej z najwybitniejszych artystek światowych, ikony jazzu, postaci wybitnej i niezwykłej – Ella Fitzgerald.

Z tej okazji na Muzycznej Scenie Mini zagości jedna z najbardziej oryginalnych wokalistek jazzowych młodego pokolenia – Anna Gadt. Podobnie jak Ella Fitzgerald, Anna Gadt nie boi się wyzwań. Jest artystką, która zaskakuje swoimi pomysłami muzycznymi, a jednocześnie koi zmysły, swoim niezwykłym głosem, o pięknej barwie. Jest laureatką wielu festiwali jazzowych, pedagogiem, dyrygentem. W swoim dorobku artystycznym ma między innymi płytę „Breathing”, która zachwyca nostalgią i spokojem, album „Still I rise”, będący sentymentalną podróżą, podczas której sięga po najpiękniejsze utwory, takie jak: „Open Your Eyes”, „Send in the Clowns”, oraz teksty wybitnych poetów (Maya Angelou). Najnowszy projekt Ani – „Renaissance”, współtworzony ze Zbigniewem Chojnackim i Krzysztofem Gradziukiem, to powrót do epoki renesansu. Artystka sięga do kanonu muzyki tamtych czasów i przedstawia ją w formie świadomej i konsekwentnie przedstawionej narracji, wprowadzającej słuchacza w świat free renesansu.

Kim dla Anny Gadt była Ella Fitzgerald? Jej geniusz? Osobowość? Muzyka? Warto usłyszeć jak dziś brzmią utwory, które śpiewała kiedyś Ella Fitzgerald, by odkryć na nowo jej świat i świat współczesnej improwizatorki – Anny Gadt.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/700652550059658/