Lindsey Stirling, amerykańska skrzypaczka, tancerka i kompozytorka, laureatka „America’s Got Talent”, wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie 24 lutego, a dzień później w poznańskiej Hali MTP. Zapraszamy do obejrzenia specjalnego video zaproszenia przygotowanego przez artystkę!

www.youtu.be/RV3WLNoREgg

Bilety na koncert dostępne są w serwisie Eventim.pl.

Zapraszamy do obejrzenia video zaproszenia, przygotowanego przez Lindsey Stirling specjalnie dla polskich fanów. Artystka wystąpi w Polsce już 24 i 25 lutego w krakowskiej TAURON Arenie oraz w poznańskiej Hali MTP. Podczas koncertów fani będą mieli okazję usłyszeć materiał z najnowszej płyty artystki pt. “Brave Enough”.

www.youtu.be/aHjpOzsQ9YI

Lindsey Stirling jest skrzypaczką, tancerką i kompozytorką. Międzynarodowy rozgłos zdobyła w 2010 roku, w programie „America’s Got Talent”, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Dzięki występom w telewizji Stirling zdobyła wielu fanów. Choć w programie określano ją mianem „skrzypaczki hip-hopowej”, w swojej twórczości sięga po wiele inspiracji – od country po dubstep. Do niezwykle szybkiego rozwoju jej kariery przyczyniła się również jej aktywność w internecie i regularnie uaktualniany kanał w serwisie YouTube. We wrześniu 2012 roku Stirling wydała swój debiutancki album – „Lindsey Stirling”. Sukces tej płyty oraz rosnąca popularność artystki w Stanach Zjednoczonych i Europie spowodowały, że zainteresował się nią management Lady Gagi (Atom Factory). Stirling, która wcześniej odmawiała współpracy wielu managerom, zdecydowała się podpisać z nimi umowę. Na początku 2012 roku płyta „Lindsey Stirling” pokryła się złotem również w Polsce. W 2014 ukazał się kolejny album – „Shatter Me”, w którym możemy usłyszeć charakterystyczne dla artystki połączenie muzyki klasycznej i elektroniki z animacją i baletem.

19 sierpnia 2016 roku pojawiło się najnowsze wydanie artystki – album „Brave Enough”. Na ostatniej płycie znajdziemy sześć utworów instrumentalnych i osiem, w których usłyszeć można głosy m.in. Christiny Perri, Dan + Shay czy Lecrae. Singiel promujący album – „Arena” – do tej pory w YouTube obejrzało ponad 10 milionów osób.