W piątek, 17 lutego, Ed Sheeran obchodzi swoje 26 urodziny! Z tej okazji postanowił zrobić prezent sobie i milionom fanów na całym świecie. Co takiego zrobił Anglik?! Opublikował kolejną piosenkę zapowiadającą album “÷ (Divide)”. Utwór nosi tytuł “How Would You Feel (Paean)”.

Premiera płyty już 3 marca 2017 roku.

Jakby dobrego było za mało, Ed zamieścił w sieci także wideoklip do piosenki! Pięknej, lirycznej ballady o miłości. Obrazek, w którym Ed śpiewa, chwilami bardzo ekspresyjnie, utwór “How Would You Feel (Paean)” z towarzyszeniem gitary akustycznej i pianina można obejrzeć poniżej.

Piosenka została napisana i wyprodukowana przez Eda Sheerana.

Tymczasem na brytyjskiej liście singli trwa dominacja Eda. Już piąty tydzień z rzędu pierwsze i drugie miejsce w notowaniu zajmują ujawnione jednego dnia single “Shape Of You” i “Castle On The Hill”. Żadnemu artyście ta sztuka nie udała się przez tak długi czas. Ed Sheeran pobił tym samym osiągnięcie Justina Biebera.

Wspomniane piosenki “Shape Of You” i “Castle On The Hill” od premiery zostały odtworzone w streamingu ponad miliard razy! Pierwsza z wymienionych pobija własne rekordy tygodniowego odtwarzania w serwisie Spotify. Ostatni wynik to 53 mln miliony w ciągu siedmiu dni!

Zanim Ed Sheeran wyruszy na trasę koncertową, nastąpi premiera albumu “÷ (Divide)”. Trzecie dzieło angielskiego artysty zostało wyprodukowane przez niego samego i Benny’ego Blanco (Rihanna, The Weeknd). Anglik skorzystał także z talentów producenckich Johnny’ego McDaida, Mike’a Elizondo i Steve’a Maca. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu “RMS Queen Mary 2”. Anglik jest też autorem okładki albumu. Sam ją wymyślił, a następnie namalował.

– “÷” zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i wierzę, że to moje najlepsze dotychczasowe dzieło. Bardzo chciałem powrócić, a teraz jestem ogromnie podekscytowany perspektywą 3 marca – mówił Ed.

Jeśli chodzi o teksty, Ed Sheeran oddał w nich to, co dzieje się współcześnie na świecie oraz swoje prywatne emocje i doświadczenia. Sporo inspiracji dały mu podróże (Australia, Japonia, Islandia), które odbył w 2016 roku, związki z kobietami, jak i zdarzenia, które dotknęły jego rodzinę. Piosenka “Castle On The Hill”, napisana przez Eda i Benny’ego Blanco, opowiada o dorastaniu we Framlingham w hrabstwie Suffolk.

Muzycznie mamy mieszankę starannie zaaranżowanych, chwytających za serce ballad, trochę hiphopowych beatów, wyszukanego popu, powstałego z połączenia różnych elementów. Nie zabraknie oczywiście uwielbianej przed Eda akustycznej gitary.

Płyta “÷” będzie dostępna w wersji standardowej, obejmującej 12 piosenek, a także w edycji deluxe, bogatszej o cztery kompozycje. Wersję deluxe będzie można kupić przedpremierowo w specjalnym, dedykowanym Edowie Sheeranowi sklepie. Więcej szczegółów tutaj.

Dyskografię Eda Sheerana zamyka na razie płyta “x” z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Promując ten materiał, Ed dał niesamowity koncert na stołecznym Torwarze.

Do tej pory Ed sprzedał ponad 23 mln płyt na całym świecie. Jego klipy na oficjalnym kanale na YouTubie obejrzano ponad 3,6 mld razy! Jeszcze lepiej przedstawiają się osiągnięcia streamingowe Eda. Wszystkie jego utwory odtworzono w tym formacie aż 9,4 mld razy!