Imelda May zaprezentowała dziś także okładkę swojego piątego albumu „Life. Love. Flesh. Blood”, którego premiera odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku nakładem Decca Records.

Jedna z najpopularniejszych artystek w Irlandii znalazła nowy styl, tworząc najbardziej osobisty i autobiograficzny album w karierze.

Producentem nowej płyt został legendarny T-Bone Burnett.

Imelda May - Life

„Life.Love.Flesh.Blood” został nagrany w Los Angeles z udziałem takich gigantów jak Jeff Beck na gitarze („Black Tears”) i Jools Holland na fortepianie („When It’s My Time”) oraz uznanych muzyków takich jak gitarzysta Mark Ribot (Tom Waits, Elvis Costello), perkusista Jay Bellerose (Robert Plant, Alison Krauss) i basista Zach Dawes (The Last Shadow Puppets, Mini Mansions).

Imelda May - Life tracklista

Nowy styl Imeldy May zdecydowanie wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom, pozostając jednocześnie w klimacie bluesa, rocka, soulu, gospel i jazzu. ‚Life, Love, Flesh, Blood’ to powiew świeżości w twórczości Imeldy a nowy album potwierdza silną pozycję Artystki jako jednej z najlepszych wokalistek swojego pokolenia. Sama Imelda określa swój album jako najbardziej szczery i osobisty. Jej życie zmieniło się diametralnie i to wyraźnie słychać na albumie – jest niesamowicie prawdziwy.

Również dziś premierowo możemy usłyszeć singiel „Black Tears”. To przepiękna, osobista ballada, w której znakomite partie gitarowe zagrał sam Jeff Beck.

“Znam ją od samego początku kariery… nie można ignorować takiego talentu i przejść obok niej obojętnie” – Jeff Beck

Imelda May urodziła się i dorastała w Dublinie i stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek w historii kraju. Odkryta przez Joolsa Hollanda została poproszona o zagranie suportu przed jego trasa koncertową i tak rozpoczęła się jej kariera. Dziś może się pochwalić wspólnymi występami z takim gwiazdami jak: Lou Reed, Bono czy Smokey Robinson. Jej poprzedni album „Tribal” zadebiutował na #1 w Irlandii i #3 w UK.