Natalia Lubrano – urodzona we Wrocławiu, polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną do dziś.

Natalia Lubrano ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji. Zdobywała szlify na wielu warsztatach jazzowo–bluesowych w Polsce i za granicą. Wywodzi się z rodziny muzykującej. Ojciec – Andrzej Pluszcz był wybitnym basistą, twórcą pierwszego podręcznika na gitarze basowej, wykładowcą na warsztatach bluesowych, związanym ze środowiskiem bluesowo–jazzowym. Na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip–hopowców oraz ze współpracy zespołem „Miloopa”, z którym wydała trzy albumy: „Nutrition Facts” (2005), „Unicode” (2008) i „Optica” (2011).

www.youtu.be/CbFEZFo9sJY

Wraz z Miloopą pojawiła się na kilku składankach, wydanych m.in. w Wielkiej Brytanii (Knowledge Magazine mix cd) Z Miloopą także zagrała także kilkadziesiąt koncertów przede wszystkim za granicą, m.in. na Sziget Festiwal, United Islands, Be2gether Festival, Fete De La Musique Luxembourg, United Islands of Prague, Creamfields, JDM Festival, Open’er, Summer of Music, Szene Festival, Green Valley, dodatkowo odbyła wspólne trasy koncertowe z Jojo Mayer’s Nerve (USA), Beanfield (DE), Micatone (DE), Dj First Rate (UK), Forss vs Borg (Sonar Kollektiv).

www.youtu.be/fkDT66Ts_Qw

Występowała również z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, a także w projekcie „FoxBox” u boku Noviki, Marii Peszek, Pauliny Przybysz i innych reprezentatywnych artystów swego pokolenia. Udzieliła swojego głosu na około dwudziestu albumach innych muzyków.

W 2012 roku wystąpiła m.in. na 49. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie poświęconym pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego pt „Życia mała garść”, gdzie wykonała utwór „Nic nie może wiecznie trwać” w aranżacji swojego zespołu.

www.youtu.be/ZVnJw27qItk

W marcu 2012 roku ukazała się autorska płyta wokalistki i jej zespołu pt „R.E.S.P.E.C.T.” wydana przez wydawnictwo Kayax.

www.youtu.be/a6LDlKa4LOk

Laureatka 35 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zdobyła nagrodę publiczności oraz nagrodę jury za walory wokalne.

Obecnie wokalistka pracuje nad swoim drugim albumem.

www.youtu.be/mxZtSzXma6c

Anderson Paak “Malibu”

Dawno nie było tupania nóżką podczas gdy w eterze leciało “Am I Wrong”. Zaintrygowana brzmieniem podobnym do Jay Kay siegnęłam po więcej ! Bez dwóch zdań jedna z najlepiej wyprodukowanych płyt w gatunku pop-soul-r&b.

Sevdaliza “Human”

To tylko singiel…spokojnie. Na więcej niestety musimy poczekać ale całość będzie bardzo smaczna… :)

Submotion Orchestra “Colour Theory” oraz EP “In gold”

Kolejny bardzo udany album mojego ukochanego bandu z Leeds. Tym razem kilka featuringów i spora porcja muzyki instrumentalnej. Idealne do jazdy samochodem przez gęste lasy.