W warszawskim klubie Piwnica pod Harendą, 8 stycznia o godz. 20:00 Monika Urlik wykona utwory wspaniałej Arethy Franklin. Wstęp: 35 zł / ulgowy 30 zł.

Aretha Louise Franklin (ur. 25 marca 1942 w Memphis) – afroamerykańska piosenkarka, obdarzona mianem „Królowej Soulu” (The Queen of Soul).

Swym głębokim, ciepłym głosem i zdolnością interpretacji rozsławiła soul. W 1987 została wprowadzona do “Rock and Roll Hall of Fame”, jej piosenka “Respect” jest na piątym miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”, a w zestawieniu 100 najlepszych wokalistów wszech czasów sporządzonym przez „Rolling Stone” zajęła I miejsce.

Sława przyszła w 1967 – Arethę Franklin zaczęto nazywać „Królową Soulu”. Za singiel “Respect” Franklin otrzymała pierwsze dwie nagrody Grammy. W całej karierze otrzymała ich w sumie 18.

Aretha Franklin była matka chrzestną Whitney Houston. Wywarła ogromny wpływ na wokalistkę, kształtując jej manierę i sposób śpiewania.

Monika Urlik w 2005 roku została laureatką I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka, dzięki własnej kompozycji „Time after time”. Rok później z tym samym utworem zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu TOPtrendy. Następnie wsparła wokalnie płytę Tedego „Esende Mylffon” w utworach „Blask” i „Jakby jutra miało nie być”.

W 2011 z dużym powodzeniem brała udział w programie „The Voice of Poland”, w którym dotarła do półfinału. Rok później wystąpiła z zespołem Afromental w programie ”Bitwa na głosy”.

9 maja 2014 roku odbyła się premiera debiutanckiego krążka artystki zatytułowanego “Nie wie nikt”. Wystąpiła także na koncercie SuperDebiutów podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór “Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena. Jej utwory “Nie wie nikt” oraz “Ty i ja”, znajdujące się na debiutanckiej płycie, zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do serialu “Prawo Agaty”.

Na scenie pojawią się: Monika Urlik – wokal // Konrad Skowroński – gitara // Dominik Rosłon – klawisze // Marcin Pendowski – bas // Grzegorz Grzyb – perkusja

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1208888852482474/