Na oficjalnych portalach społecznościowych brytyjskiego wokalisty Eda Sheerana pojawiły się ostatnio wpisy sugerujące wszystkim fanom, że nowy album coraz bliżej. W dniu dzisiejszym domysły stały się faktem.

Trzeci w karierze album Sheerana ma nosić tytuł “: (Divide)”. W wywiadzie dla EW w 2015 roku, został zapytany o potencjalne tytuły płyt “- (substract)” czy “: (divide)”.

“Są dwie możliwości. Nie wiem jednak w jakim kierunku pójdzie moja twórczość na tym albumie. Każdy tytuł ma motyw. “X” nazwałem tak ponieważ było czymś większym niż “+”. Tytuł jest ważny. Nie wiem jednak co znajdzie się na następnej płycie”.

W sieci pojawiła się jednak zapowiedź, zdradzająca tytuł krążka.

To jednak nie koniec niespodzianek. Sheeran zapowiedział również nowy numer. Jego premiera planowana jest na piątek 6 stycznia.

Poprzedni album Sheerana “x” okazał się międzynarodowym sukcesem. Krążek był jednym z najbardziej odsłuchiwanych w Spotify w 2014 roku, a w samych tylko Stanach Zjednoczonych sprzedano prawie 2 miliony egzemplarzy. Na listach przebojów pojawiło się aż 5 singli takich jak “Don’t”, “Sing” czy “Thinking out loud”.

2016 rok to dla Sheerana czas odpoczynku. Nie pojawił się na żadnej imprezie i do 13 grudnia milczał na swoich mediach społecznościowych. Czyżby rok 2017 był “niebieski” i należał do Eda?