Benjamin Clementine 19 grudnia w warszawskim Palladium wystąpi z pięciosobowym zespołem! Niezwykły wokalista i pianista w stolicy zagra z towarzyszeniem kontrabasu, wiolonczeli i sekcji skrzypiec.

www.youtube.com/watch?v=6RJMhYtYKMQ

W odpowiedzi na liczne zapytania, do sprzedaży trafia też niewielka pula biletów na miejsca siedzące!

Podczas przedświątecznego recitalu Brytyjczyk wraz z zespołem zaprezentuje piosenki z wielokrotnie nagradzanego albumu „At Least For Now” – jednego z najbardziej niesamowitych debiutów ostatnich lat. Będzie to ostatni koncert na trasie promującej jego płytowy debiut, który przyniósł tak znakomite kompozycje jak „Nemezis”, “London” czy „I Won’t Complain”.

www.youtube.com/watch?v=ugGN_Z1jPoM

Benjamin to postać na jaką świat muzyki czekał od dawna. Od lat na muzycznej scenie nie było równie utalentowanego debiutanta – charyzmatycznego performera obdarzonego unikalnym głosem i pełną emocji ekspresją. Clemetine nie ukrywa swoich inspiracji muzyką francuską (nagrał duet z Charlesem Aznavourem), balladami Leonarda Cohena i jazzowymi standardami Billie Holiday. Urodzony w Londynie muzyk, jako nastolatek wyemigrował do Paryża, gdzie przez lata grywał w metrze oraz barach utwory Leonarda Cohena, Edith Piaf czy Jacquesa Brela. Z czasem zdobył wielkie uznanie w paryskim środowisku, by po premierze albumu „At Least For Now”, podbić światowe sceny. Uhonorowany zarówno „francuskim Grammy” czyli nagrodą „Victoires de la Musique” jak i najbardziej prestiżowym brytyjskim wyróżnieniem „Mercury Award”, występuje w najwspanialszych salach koncertowych świata. Liczne grono oddanych fanów zdobył również w Polsce. W tym roku zagrał, transmitowany na antenie „Trójki”, kameralny koncert w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Wraz z Kwintetem Smyczkowym Polskiej Orkiestry Radiowej jako gość specjalny wykonał też piosenkę „London” podczas Gali Fryderyków. Szczególnej głębi i liryzmu jego melancholijne kompozycje nabierają w wykonaniach koncertowych. Benjamin to charyzmatyczny performer, przykuwający uwagę niezwykłą prezencją, wspaniałym głosem, unikalnym stylem gry na pianinie i emocjonalną ekspresją. Zwykle występuje solo, tym bardziej więc cieszy, że do Warszawy przyjedzie z kwintetem. To będzie piękne zamknięcie koncertowego sezonu.

www.youtube.com/watch?v=ugGN_Z1jPoM

W odpowiedzi na liczne zapytania do sprzedaży trafia też dodatkowa pula biletów na miejsca siedzące na balkonie klubu!

Benjamin Clementine – koncert
Warszawa, klub Palladium | 19 grudnia 2016
Bilety w sprzedaży za pośrednictwem eventim.pl, ticketpro.pl, biletomat.pl oraz w salonach EMPiK, Mediamarkt, Saturn.

Facebook: https://www.facebook.com/events/1109271375853828