Anne-Marie będzie gwiazdą pierwszego odcinka live The Voice Of Poland. 5 listopada Angielka na żywo wykona przebój „Alarm”. Piosenka bije obecnie kolejne rekordy popularności, a eksperci są zgodni, że Anne-Marie ma wszelkie zadatki by uzyskać status światowej supergwiazdy.

www.youtube.com/watch?v=p8SFmXP2eyE

Głośno o Anne-Marie zrobiło się, gdy jej głos pojawił się w wielkim przeboju Rudimental „Rumour Mill”. Niedługo potem 25-letnia mieszkanka Londynu udowodniła, że sama ma godny uwagi talent do pisania piosenek. Singel Anne-Marie „Do It Right” poważnie namieszał w Australii i pokrył się tam złotem.

Szaleństwo na punkcie urodziwej blondynki nastąpiło niedługo później. Wiosną 2016 roku ukazał się silnie autobiograficzny singlowy utwór „Alarm”. Piosenka traktująca o trudach bycia w związku oraz o nierzadko pojawiającej się wtedy zazdrości. Annie-Marie opisuje w niej to, co czuła, gdy zerwała ze swoim chłopakiem.

“Kiedy zerwaliśmy, myślałam, że to koniec świata. Potem napisałam o tym piosenkę i dziś jest ona na 51 miejscu brytyjskiego Spotify, ha, ha!” – napisała szczęśliwa piosenkarka 15 lipca 2016 roku na swoim Instagramie.

Utwór jest, jak określa swoją muzykę Anne-Marie, zgrabnie przygotowaną fuzją hip-hopu, electro, R&B i popu. Na brytyjskiej liście dotarł do miejsca 16., aby krótko później osiągnąć status srebrnego (ponad 200 tys. sprzedanych kopii). Utwór wciąż radzi sobie nieźle, więc można się spodziewać, że srebro za niedługo zmieni się w złoto. Australia coraz mocniej kocha Angielkę, więc tam singel „Alarm” radzi sobie jeszcze lepiej. Na singlowej liście zameldował się na pozycji siódmej i już osiągnął status platynowy.

„Alarm” świetnie radzi sobie także w serwisach streamingowych. Bije rekordy popularności w Spotify, również w Polsce, gdzie trafił na listę Poland Top 50. Piosenkę do tej pory w serwisie odsłuchano już 100 milionów razy.

Do przebojowego singla powstał klip, który wyreżyserowała Malia James, również fotograf oraz basistka grupy Dum Dum Girls.

www.youtube.com/watch?v=r3RXHOTMmLw

Anne-Marie wzorując się na starszej siostrze poszła do szkoły artystycznej, w której uczyła się tańca i śpiewu oraz aktorstwa. Wtedy ujawniła się jej kluczowa cecha – chciała być najlepsza we wszystkim, co będzie robić. W młodym wieku wystąpiła w dwóch produkcjach na West Endzie, gdzie producenci z miejsca zwrócili na nią uwagę. Bo Anne-Marie była równie dobrą aktorką, co piosenkarką. Kiedy „wkręciła” się w karate, do skończenia 17 lat miała na koncie kilka tytułów mistrzowskich. Jednak muzyka była jej sercu najbliższa i w końcu zwyciężyła.

Dzięki wspomnianej współpracy z Rudimental i zwiedzeniu z zespołem sporego kawałka świata, postanowiła, że czas zacząć poważnie działać na własny rachunek. Z, oczywiście, jedną wytyczną – być najlepszą piosenkarką na świecie.

“Jestem perfekcjonistką. Jeżeli jestem w czymś dobra, ale wiem, że mogę być najlepsza, robię wszystko, aby być najlepszą. Podobnie postępują Beyoncé, Sia, Rihanna” – mówi Anne-Marie, wymieniając przy okazji kilka swoich idolek.

EP-ka „Karate” z 2015 roku ujawniła drzemiący w Angielce potencjał.

“Chciałam pokazać trochę mojej osobowości, a potem pójść do przodu, w stronę bardziej popową” – tłumaczy.

Później przyszły wspomniane single „Do It Right” i „Alarm”, po których sława Anne-Marie zaczęła gwałtownie rosnąć. Teraz czas na premierowy, pełnowymiarowy materiał.

“Z mojego punktu widzenia będzie to album, na którym znajdą się różne klimaty” – zdradza Anne-Marie. “Jak podróż dookoła świata. Chcę, aby wszyscy poznali te piosenki i pokochali je. Chcę, aby było na płycie parę numerów jeden” – dodaje z typową dla siebie pewnością siebie.

Pewne jest, że debiut Anne-Marie będzie jedną z najbardziej wyczekiwanych popowych płyt minionych kilkunastu miesięcy. Bo mało która artystka potrafiła w tym czasie tak namieszać, jak zrobiła to ta niepozorna 25-latka z Londynu.

Oglądaj Anne-Marie w The Voice Of Poland, TVP2, 5 listopada, godzina: 20:05.