„Graj ludu na dudach, bo nad Wisłą cuda. Najwyższa wyrocznia – toruńska rozgłośnia” – śpiewa w premierowym singlu OIA. Do sieci trafia właśnie animowany klip artystki, która jest nową postacią na polskim rynku muzycznym.

Wyraziste teksty pełne ironii, muzycznie zaaranżowane w klimat popowo-soulowy z delikatną elektroniką. Taka będzie debiutancka płyta „Wyspa” wokalistki, zapowiedziana na 14 listopada 2016 (dostępna na iTunes od 2 listopada). OIA w dosadny i przewrotny sposób rozprawia się z trudnymi tematami, sytuacją społeczną, realiami współczesności i kondycją człowieka. – Moja muzyka to spojrzenie z dystansu na to, z czego wyrosłam. Spoglądam z miejsca, gdzie nie wszystko jest oczywiste, a życie w gąszczu kultur poddaje w wątpliwość wyuczone wzorce i uczy wytrwałości – mówi artystka, na co dzień mieszkająca w Wielkiej Brytanii.

Nie inaczej jest z debiutanckim singlem, który jest manifestem artystki, dołączającej do tłumu niezadowolonych. Klip do zaangażowanej piosenki „Graj ludu na dudach” można obejrzeć w sieci od 24 października. W teledysku autorstwa Doroty Tylki z krakowskiej ASP widać cały przekrój postaci rodem z „Encyklopedii o Polsce”: hipster, biskup, zmęczony 60-latek, imprezowicz, a na samym końcu – OIA. Tekst piosenki o powtarzającej się konstrukcji nawołuje do wspólnego skandowania.

OIA to niezwykle utalentowana artystka. Pochodząca z Krakowa wokalistka, jest autorką wszystkich tekstów i kompozycji na swojej debiutanckiej płycie „Wyspa”. Z wykształcenia psycholożka, obecnie studiuje w The Institute of Contemporary Music Performance w Londynie.

https://

Premiera płyty „Wyspa” zaplanowana jest na 14 listopada 2016 roku.