Terence Blanchard, światowej sławy trębacz jazzowy i kompozytor muzyki filmowej wystąpi we Wrocławiu ze swoim nowym projektem. Koncert Terence Blanchard E-Collective będzie miał miejsce 14 listopada we wrocławskim Klubie Stary Klasztor.

Wszystko to w ramach X-lecia Ethno Jazz Festivalu.

Muzyk przyjedzie do Polski aby promować nowy albumu, pt. „Breathless”, który jest fuzją rytmów funk z jazzową formą AABA oraz rozszerzonym solo.

Terence Blanchard to pięciokrotny laureat nagrody Grammy. Za swoje kompozycje był także nominowany do Złotych Globów czy Emmy Awards. Jest także autorem muzyki do nagrodzonego Pulitzerem filmu „Tramwaj zwany pożądaniem” oraz do filmów Spikea Lee „25.godzina”, „Malcolm X” czy „Plan doskonały”.

The Terence Blanchard E-Collective to nowy projekt Terence’a Blancharda, w którego skład wchodzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych, world music i R&B. Muzyka Terence Blanchard E-Collective to zakorzeniona w jazzie podróż w głąb form improwizacji w muzyce jazz fusion, electric oraz hip-hop. Znajdziemy tam też elementy bluesa, funk i R&B.

Projekt E-Collective to innowacyjne i niezwykłe podejście do muzyki poprzez odejście od tradycyjnego układu „solista/akompaniament” charakterystycznego dla straight-ahead jazz. Zamiast starych wytycznych pojawia się nowa cecha pozwalająca na ciągłą improwizację każdego z członków zespołu. Każde indywidualne solo jest bardziej wyraziste i wybitne, ale jednocześnie nie przytłacza kolektywnego charakteru muzyki. Z założenia muzyka The Terence Blanchard E-Collective ma za zadanie ukazanie wolnej i szerszej metody improwizacyjnej (podobnej do tej z okresu pracy Milesa Davisa nad Bitches Brew), ale też zmierzającej ku muzyce bardziej zorientowanej na groove i w dużej mierze zaaranżowaną.

Muzycy zaprezentują ścisły rytm i zorientowaną na bluesa sekcję rytmiczną stworzoną przez Donalda Ramsey’a (bas) i Oscara Seatona (perkusja) połączoną z relaksacyjnymi dźwiękami i funky groovem w wykonaniu Charlesa Altura (gitara) i Fabiana Almazana (inst. klawiszowe, fortepian, syntezatory). Ta swoista fuzja to ciekawa propozycja dla szerokiej publiczności.

14.11.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
X lat Ethno Jazz Festival
THE TERENCE BLANCHARD E-COLLECTIVE
bilety: 100 zł – I miejsca, 75 zł – II miejsca, 60 zł – stojące, 45 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)