Gwiazdą wydarzenia będzie Francesco Tristano – wirtuoz fortepianu, interpretator klasyki, kompozytor muzyki elektronicznej, zaskakujący publiczność sal koncertowych i scen klubowych. Wydarzenie odbędzie się w dwóch różnych przestrzeniach: o godz. 19:00 koncert symfoniczny w złotej sali z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, a o godz. 21:00 live set w holu, którym artysta przeniesie publiczność na scenę klubową.

Tristano – nazwisko, które wywołuje zamieszanie

www.youtu.be/X41JIuU7P4Q

Francesco Tristano łamie zasady klasycznej interpretacji. Wywołuje zamieszanie na scenie klubowej ale też szum niepokoju w klasycznych salach koncertowych. Artysta debiutował z Rosyjską Orkiestrą Narodową, później Nowy Jork otworzył go na muzykę elektroniczną i scenę klubową. Stał się performerem muzycznym, który bez problemu jednoczy pozornie przeciwne style. Wydał 12 albumów – z muzyką klasyczną i elektroniczną. Nagrywał m. in. dla Deutsche Grammophon.

Wydarzenie pokaże dwa oblicza artysty, który nie czuje się ani częścią świata muzyki klasycznej, ani uniwersum DJ-ów. Tego kim jest będzie można dowiedzieć się 13 października w Filharmonii w Szczecinie.

www.youtu.be/ZFHD9QpQDFA

Artyści:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie / Francesco Tristano – fortepian / Rumon Gamba – dyrygent

EL-SYMPHONY – FRANCESCO TRISTANO
koncert symfoniczny + klubowy live set w holu Filharmonii Szczecińskiej
13 października, godz. 19:00
Szczegóły, program wydarzenia i bilety dostępne są tutaj.