Eyes Closed to polski duet muzyczny uformowany na przełomie 2015 i 2016 roku, obecnie zaangażowany w pracę nad swoim autorskim albumem.

Za linie wokalne, oraz polską lirykę w duecie odpowiada Udoo – uzdolniona wokalistka soulowa znana ze współpracy z takimi artystami jak m.in: Grubson, Jarecki, BRK, Bob One, czy zespół Heavy Mental. W 2013r. wyjechała w trasę koncertową wraz z Grubsonem i live bandem, jako chórzystka. Śpiewała na takich festiwalach jak: Ostórda Regge Festival, Hip Hop Kemp, Art de Rue Festival, czy Hip Hop City Festival.

Obecnie zaangażowana jest we współpracę z kilkoma artystami 'pierwszej ligi’ muzycznej, szczegóły jednak na chwilę obecną są trzymane w ścisłej tajemnicy.

Za muzykę, produkcję, oraz angielską lirykę w duecie odpowiada Minor (MNRco) – producent kojarzony głównie ze śląską sceną hip-hopową, właściciel KARMAH Project Studio. Jest jednym z prekursorów polskiego freestyle’u na bit-maszynie, w 2012 został nagrodzony złotą płytą za współprodukcję albumu Miuosha „Prosto przed siebie”.

Muzyka Eyes Closed to magiczna mieszanka styli, głównie jednak oparta na soulu. Artyści mówią o sobie, iż starają się nie zawężać swoich horyzontów, dlatego w ich twórczości możemy spodziewać się wielu ciekawych smaczków. Data premiery płyty nie jest jeszcze znana, jednak muzycy gwarantują, że warto cierpliwie na nią czekać.

Facebook: https://www.facebook.com/EyesClosedMusic