Dobra wiadomość i wielka gratka dla fanów twórczości Maxwella. Do sprzedaży trafią dwa kolekcjonerskie vinyle.

Do sprzedaży trafi specjalny, limitowany 12″ winyl z debiutanckim albumem jednej z ikon neo-soulu Maxwella. Premiera tego kolekcjonerskiego wydania planowana jest na 28 października.

Wszystko za sprawą 20 lat jakie minęły od wydania debiutanckiego albumu „Maxwell’s Urban Hang Suit”. Odświeżone wydanie znajdzie się na dwóch 12″, metalicznych winylach o gramaturze 150. Oprócz muzyki znajdziemy tam 8-stronicową broszurę zawierającą rzadkie obrazy i zdjęcia powstałe podczas realizacji nagrań debiutu Maxwella.

Maxwell to bardzo charakterystyczny wokalista, który zdefiniował muzykę soul na nowo. Jego debiutancki album zawierał takie przeboje jak „Ascension (Don’t ever Wonder)” i „Sumthin’ Sumthin”. Sam krążek osiągnął status podwójnej platyny w 2002 roku. W lipcu 2009 roku Maxwell powrócił z kolejnym albumem. Premiera długo oczekiwanego przez fanów albumu „BLACKsummers’night” była wielkim wydarzeniem. W 2010 roku krążek osiągnął status platyny, a na listach przebojów królowały utwory „Pretty Wings” i „Bad Habits”. „BLACKsummers’night” zdobyło dwie nagrody Grammy w kategoriach: Best R&B Album i Best Male R&B Vocal Performance. Dlatego też ten krążek ukaże się na 12″ płycie winylowej o gramaturze 150 gram.

Dyskografię Maxwella zamyka wydany w lipcu tego roku  album „blackSUMMERS’night”.