Serial „The Get Down” o korzeniach hip-hopu to jeden z najpopularniejszych telewizyjnych obrazów ostatnich miesięcy! Dostępny w serwisie Netflix, jest muzyczną sagą o tym, jak Nowy Jork na skraju bankructwa dał życie nowemu rodzajowi sztuki. Równie popularna jest ścieżka dźwiękowa „The Get Down: Original Soundtrack From The Netflix Original Series” zawierająca zarówno muzykę z serialu, jak i utwory z repertuaru takich gwiazd jak Nas, Miguel, Christina Aguilera, Zayn, Leon Bridges, Jaden Smith, Raury i inni. Dodatkowo do pracy przy płycie pracowali także legendarni Grandmaster Flash i Nile Rodgers.

„Płyta jest wprowadzeniem do wielu styli i gatunków muzycznych, jakie można usłyszeć w The Get Down. To historia Nowego Jorku z lat 70-tych, dekady tak twórczej, jak i chaotycznej” mówi Baz Luhrmann, reżyser znany wcześniej z takich dzieł jak „Moulin Rouge”, „Wielki Gatsby” czy „Romeo i Julia”). „W serialu wykorzystujemy klasyki, jak i współczesne kawałki – czasami łącząc je w jedną wspólną mapę muzyki. Zaszczytem dla mnie jest zaangażowanie w tej projekt muzyków z tak różnych biegunów muzycznych”.

the-get-down-cover

W obsadzie To Get Down grają m.in. Justice Smith (“Ezekiel ‘Books’ Figuero”), Shameik Moore (“Shaolin Fantastic”), Herizen Guardiola (“Mylene Cruz”), Skylan Brooks (“Ra Ra Kipling”), Tremaine Brown Jr. (“Boo Boo Kiping”), Yahya Abdul-Mateen II (“Cadillac”) and Jimmy Smits (“Francisco ‘Papa Fuerte’ Cruz”) I gościnnie Jaden Smith (“Dizzee Kipling”), Mamoudou Athie (“Grandmaster Flash”) oraz Giancarlo Esposito (“Ramon Cruz”).