Melika to pochodząca z Wrocławia subtelna wokalistka. Jej muzyki nie da się zaszufladkować. Twórczość Meliki przypomina soul pomieszany z odrobiną elektroniki i jazzu. Nieskomplikowane teksty w połączeniu z niebanalnymi, lekko soulowo-jazzującymi melodiami i głosem płynącym prosto z serca sprawiają, że jej muzyka układa się w romantyczną historię, która poruszy niejedną wrażliwą duszę.

Dotychczas Melika udzielała się gościnnie w kilku, zróżnicowanych muzycznie projektach, m.in. ma na swoim koncie współpracę z drum’n’basowym Splesherem czy funkowo-jazzowym Creophonic.

Melikę wspiera Paweł Rychert, instrumentalista i realizator od lat funkcjonujący na wrocławskiej scenie. Współtwórca kilku projektów, autor muzyki do sztuk teatralnych, skupił się na produkcji, zaś Melika – na tekstach. Według słów ich samych, starali się oddać w swojej twórczości ducha lat 90. W chwili obecnej Malika przygotowuje się do wydania debiutanckiego krążka. Znajdzie się na nim 8 utworów, w tym znane już nam „Body”, „Mroźny” oraz najnowszy „Will the Spell Fulfill?”. Ten ostatni możecie posłuchać poniżej.