Zespół Bon Iver, na którego czele stoi Justin Vernon, powraca z trzecim albumem. „22, A Million” ukaże się 30 września nakładem wytwórni Jagjaguwar. Premierowo cały materiał z nowej płyty został zaprezentowany podczas Eaux Claires Music & Arts Festival w piątek 12 sierpnia w rodzinnym mieście Vernona Eau Claire, w stanie Wisconsin.

Już teraz dostępne są dwa premierowe utwory w rozszerzonych wersjach, które otwierają album. Lyric video do obydwu kompozycji można obejrzeć poniżej.

“22 (OVER S∞∞N)” [Bob Moose Extended Cab Version]

“10 d E A T h b R E a s T ⚄ ⚄” (Extended Version)

Single „22/10” będą dostępne na 12” winylu w sklepach muzycznych na całym świecie, dołączane są również przy zamówieniu albumu w przedsprzedaży.

„22, A Million” jest częściowo listem miłosnym. Album nawiązuje również do potrzeby zrozumienia samego siebie i pogodzenia się z faktem, iż nie zawsze jest to możliwe. 10 utworów, które składają się na nowy krążek Vernona, to niezwykła kolekcja cennych momentów, miłosnych udręk i wybawienia, intensywnych wspomnień. O ile „Bon Iver, Bon Iver” odnosił się do fizycznego przywiązania do miejsc, tak album „22, A Million” mówi o uwalnianiu się od tego. Większość materiału zarejestrowano w studiu April Base Studios w Fall Creek, poza tym nagrania odbywały się w Londynie i Lizbonie.

Oprawą graficzną albumu zajął się nowojorski artysta Eric Timothy Carlson.

22, a milion

Tracklista: 1. 22 (OVER S∞∞N) / 2. 10 d E A T h b R E a s T ⚄ ⚄ / 3. 715 – CR∑∑KS / 4. 33 “GOD” / 5. 29 #Strafford APTS / 6. 666 ʇ / 7. 21 M◊◊N WATER / 8. 8 (circle) / 9. ____45_____ / 10. 00000 Million