Mura Masa to zaledwie 20-letni Alex Crossan, który od kilku miesięcy jest na ustach wszystkich!

BBC umieściło go na 5. miejscu swojej prestiżowej listy Sound of 2016, a rywalizujące na co dzień serwisy Spotify i Apple zgodnie stwierdziły, że należy mu się etykietka „One to Watch”.

Mura Masa, brytyjski producent muzyki elektronicznej i multiinstrumentalista. Jego kariera zaczęła się w 2014 roku, kiedy wrzucił na SoundCloud swój pierwszy mikstejp „Soundtrack to a Death”.

Piosenkę „Lotus Eater” zauważył Zane Lowe z BBC Radio 1, a Mura Masa stał się postacią coraz bardziej rozpoznawalną na terenie Wielkiej Brytanii.

Wkrótce też pojawiła się możliwość współpracy z Shurą, Nao i Jayem Prince’em – w ten sposób powstały pierwsze nagrania Mura Masy jak „Love For That”.

Po serii wyprzedanych koncertów w Brighton i Londynie Mura Masa rozpoczął pracę nad debiutancką EP-ką, „Someday Somewhere„, która światło dzienne ujrzała w kwietniu 2015 roku. Promująca ją piosenka „Firefly” stała się hitem w BBC Radio 1. Utwór „Lovesick” był kolejnym sukcesem, zajmując pierwsze miejsce w Spotify Viral Charts w Wielkiej Brytanii i USA.

W oczekiwaniu na debiutancką płytę Mura Masa zaprezentował swój singiel – „What If I Go?” w wersji akustycznej.