Wczoraj, na stronie eventim.pl/jimekplus ruszyła sprzedaż biletów Golden Circle na koncert JIMEK+, siódmego w historii Solidarity of Arts widowiska formatu „+” i jednego z dwóch najważniejszych wydarzeń festiwalu w tym roku.

Gośćmi Radzimira Dębskiego, wybitnie utalentowanego muzyka i kompozytora oraz producenta muzycznego młodego pokolenia, będą między innymi: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia (NOSPR, jedna z najlepszych europejskich orkiestr symfonicznych); Naturally 7, ogniwo łączące jazz i hip hop, siedmioosobowa amerykańska grupa wokalna ze Stanów Zjednoczonych; jeden z najlepszych polskich raperów, Łona; prekursorzy polskiego hip-hopu, zespół Kaliber 44; Miuosh, legenda śląskiego i ścisła czołówka polskiego rapu. Wreszcie zwany afrykańskim Marcusem Millerem (i znany festiwalowej publiczności) senegalski basista i wokalista Alune Wade z zespołem oraz grająca (na absolutnie światowym poziomie) folk beskidzki Kapela Maliszów.

Podczas koncertu usłyszymy miedzy innymi wykonanie “Hip-Hop History orchestrated by JIMEK” i utwory z płyty JIMEK/MIUOSH/NOSPR 2015. Po raz pierwszy na scenach zabrzmią wyjątkowe i nigdy wcześniej nie wykonywane kolaboracje największych legend polskiej sceny hip-hopowej w oprawie symfonicznej oraz jazzowej. Zabrzmi również materiał własny zaproszonych gości i gwiazd z zagranicy.

Wszystkich czytających tę wiadomość fanów naszego festiwalu przez pierwsze 4 dni sprzedaży (do wtorku 17 maja do południa) zapraszamy do kupowania biletów do strefy golden circle w promocyjnej cenie 70 zł. Kod rabatowy: FBSofA

W najbliższych dniach będziemy aktualizować stronę o inne festiwalowe informacje, w tym na temat koncertu KILAR+ z udziałem NOSPR, Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot Wojciecha Rajskiego, Beaty Bilińskiej i Kuby Stankiewicza. Do zobaczenia w Gdańsku!