Ladies’ Jazz Festival 2016 zaprasza do Gdyni i Wejherowa na coroczne lipcowe święto dam jazzu. W tym roku została zaproszona i zaproszenie przyjęła – Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest nazwana przez Gila Evansa MAGIC LADY, p. Urszula Dudziak!

„Piotr Łyszkiewicz, twórca tego festiwalu mi to zaproponował. Prawdopodobnie uważał, że może mi zaufać, że prawdopodobnie mam dobry gust. Bardzo szanuję i podziwiam jego festiwale. Jesteśmy w bliskim muzycznym kontakcie i zrobię wszystko by go nie rozczarować” – powiedziała Urszula Dudziak.

Tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival rozpocznie PARIS COMBO w składzie: Benedicte Grimault a.k.a. Belle du Berry (voc), Potzi (git), Farncois Jeanin (dr), David Lewis (tp-fh-p) i Emmanuel Chabbey (b). Dali początek i inspirację takim artystom jak ZAZ czy Pink Martini. Ich muzyka to kwintesencja muzycznej Francji, połączenie ska, latino, francuskiej tradycji kabaretowej, lounge music czy down tempo i cudownego surrealistycznego humoru prosto spod Wieży Eiffla.
Grupa po raz pierwszy odwiedzi Trójmiasto i rozpocznie Ladies’ Jazz Festival 2016 koncertem 8 lipca w Teatrze Muzycznym.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi długo oczekiwana nad Wisłą RUMER! Jej głos Burt Bacharach określił jako reinkarnację Karen Carpenter (stworzył z nią Rumer Sings Bacharach at Christmas). Podziwiają jej twórczość m.in. Elton John i Jools Holland. Na jej ostatnim zeszłorocznym albumie można podziwiać wyniki jej kolaboracji m.in. z Dionne Warwick (gościła na Ladies’ Jazz Festival w 2013r), Stephenem Bishopem i Michaelem Fensteinem.
Ta jedna z bardzo oczekiwanych gwiazd w naszym kraju wystąpi po raz pierwszy 9 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

24 lipca Ladies’ Jazz Festival przeniesie się na chwilę do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, będzie to już trzecia wizyta festiwalu w tym urokliwym miejscu i tym razem zamieni się ona w jedną z najpiękniejszych plaż w okolicach Rio de Janeiro. STACEY KENT, wspaniała postać i gwiazda nie tylko tego festiwalu wystąpi w wyjątkowym programie, na który złożą się najpiękniejsze bossa novy na świecie. Towarzyszyć jej będą Jim Tomlinson na saksofonie tenorowym i Nate Najar na gitarze.
Należy nadmienić, że Stacey jest jedyną niebrazylijską artystką, którą to środowisko naprawdę uznało i doceniło zapraszając do udziału w wielkim koncercie bossy w Rio. Ma ona również na swoim koncie dwie wielce docenione na świecie brazylijskie płyty z 2013 nagraną z samym Marcosem Valle i z 2015 (Brasil).

Stacey Kent to wielka gwiazda i przyjaciółka gdyńskiego festiwalu, jej polska kariera zaczęła się tak naprawdę od jej udziału w pierwszym Ladies’ Jazz Festival w 2005 roku. Tym razem Artystka ma dla polskiej publiczności wyjątkowy rodzynek, specjalny i unikalny koncert, który został przygotowany tylko dla Ladies’ Jazz Festival – gorąco zapraszamy: Filharmonia Kaszubska 24 lipca, Wejherowo.

Na festiwalu mieliśmy już Manhattan Transfer w oryginalnym składzie, czas teraz przedstawić po raz pierwszy w Trójmieście ich bodajże największych konkurentów, zdobywców nagrody Grammy za współpracę z Count Basie Orchestra, NEW YORK VOICES – fenomenalny kwartet wokalny, kontynuatorów i propagatorów nowojorskiej szkoły śpiewania melodyjnego, przebojowego jazzu. Zespół od lat występuje jako kwartet w składzie Kim Nazarian, Lauren Kinhan, Darmon Meader i Peter Eldridge. Teatr Muzyczny w Gdyni 25 lipca.

…o kolejnych atrakcjach tegorocznej edycji Ladies’ Jazz Festival już wkrótce… a bilety na wymienione koncerty już w sprzedaży w cenach: 90-120-150zł.