28 kwietnia 2016 roku High Definition Quartet wystąpią w Krakowie w ramach XXII edycji Międzynarodowego Festiwalu Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Artyści zaprezentują najnowszy materiał z albumu „Bukoliki”.

HDQ to jeden z najciekawszych i najbardziej utytułowanych polskich zespołów jazzowych młodego pokolenia. Doceniony w kraju i za granicą, zdobył szereg najwyższych laurów na prestiżowych festiwalach i konkursach jazzowych – w samym sezonie 2011/2012 zdobył Grand Prix na trzech znanych europejskich konkursach, w tym prestiżowy Jazz Hoeilaart w Belgii, Krokus Jazz i Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Muzycy zespołu są też laureatami renomowanych konkursów indywidualnych, m.in. najsłynniejszy konkurs dla pianistów solo Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 w Szwajcarii (Piotr Orzechowski) czy Bass2012 Copenhagen w Danii (Alan Wykpisz). HDQ jest laureatem programu „Young Jazz Project” Fundacji Maestro, w ramach którego odbył rezydencję w Nowym Jorku (jesień 2013), a także nagrał świetnie przyjęty przez krytykę i nominowany do Nagrody FRYDERYK 2014 album Hopasa, nagrany dla słynnej amerykańskiej wytwórni EmArcy Records / Universal Music Polska (2013). Album został uznany „Płytą Roku” w ramach Grand Prix Jazz Melomani (2014). Kwartet ma na koncie współpracę z amerykańskim gigantem jazzowej trąbki Randym Breckerem, w ramach której odbył trasę koncertową po Polsce (2012) i krajach Zatoki Perskiej (2013). W sezonie 2014/2015 zagrał m.in. na Festiwalu Jazztopad, czy na największym jazzowym festiwalu w Indiach – Jazz Utsav, a w ramach trasy po Ameryce Płn. wystąpił m.in. na słynnych Rochester Jazz Festival (USA), Edmonton Jazz Festival (Kanada), czy w prestiżowym waszyngtońskim klubie Bohemian Caverns.

Najnowszy projekt High Definition Quartet to Bukoliki Witolda Lutosławskiego w aranżacji pianisty Piotra Orzechowskiego ‘Pianohooligana’. Oryginał Lutosławskiego stanowi pięć miniatur fortepianowych opartych na ludowych melodiach kurpiowskich. High Definition rozwija materiał wyjściowy budując na jego bazie nową kompozycję na pograniczu jazzu i muzyki współczesnej – energetyczną, zaskakującą, używającą potężnych kontrastów.