Uznana na całym świecie pianistka Katarzyna Borek – na swojej najnowszej płycie “Space In Between” łączy upodobanie do prawdziwej wirtuozerii i brzmieniowych eksperymentów . Artystka stworzyła i nagrała swoją osobistą kompilację ulubionych kompozycji, zabierając je w kosmiczną przestrzeń. Krążek w limitowanej edycji wyjdzie nakładem oficyny Leszka Możdżera – BITTT Records.

katarzyna_borek_space_in_between_cover_800

Pianistka odniosła już wiele spektakularnych sukcesów na scenie międzynarodowej, zarówno w dziedzinie muzyki klasycznej jak i na gruncie łączenia różnych gatunków muzycznych (płyta Classica & Electronica “Tempus Fantasy” i spektakl teatru tańca “Tempus Fantasy” we wrocławskim Teatrze Capitol) czy tworzenia własnych kompozycji (teatr, muzyka filmowa). Często przedstawia muzykę w różnych niekonwencjonalnych, oryginalnych kontekstach i świetle współczesnej rzeczywistości. Tak jest i tym razem…

Na płycie “Space in Between” artystka zestawiła starannie wyselekcjonowane tematy idące w kierunku muzyki neoklasycznej czy filmowej. Są to hipnotycznie brzmiące utwory wspaniałych kompozytorów (Arvo Part, John Cage, Ludovico Einaudi, Craig Armstrong, John Adams, Takashi Yoshimatsu, Joaquin Rodrigo, Manuel de Falla).

Pomiędzy utworami usłyszymy dźwięki planet i gwiazd, zarejestrowane przez sondy NASA. Szumy bezkresnego kosmosu same w sobie tworzą wspaniałą, unikatową, muzyczną przestrzeń. Każdemu z nagranych na płycie kompozytorów pianistka zadedykowała symbolicznie kawałek tej przestrzeni. Głównym bohaterem nagrania jest jednak sam fortepian, często preparowany i efektowany elektronicznie. To on zabiera słuchacza w kosmiczną podróż. Wsłuchując się w muzykę można się przekonać, że dźwięki fortepianu i kosmosu tworzą spójną całość.

“Przez muzykę odkrywam kosmos a kosmos odkrywa przede mną muzykę. Album “Space in Between” to mój osobisty koncept, na którym dobrałam swoje ulubione utwory światowych kompozytorów, prezentując je w mantrycznym i minimalistycznym stylu. Łączy je ambientowy, przestrzenny charakter. Zbudowałam także kilka swoich autorskich, neoklasycznie brzmiących aranżacji na dwa instrumenty – rhodes i fortepian. Płytę zamyka ambientowa, syntezatorowa impresja na temat hipotetycznej Planety X” – mówi artystka.

“Space in between” to pozycja skierowana zarówno dla miłośników muzyki fortepianowej i przestrzennych, ambientowych brzmień oraz dla fanów szeroko pojętej muzyki filmowej. Płyta ukaże się w nakładzie limitowanym do 450 sztuk. Dystrybutorem krążka jest Outside Music. Płyta od 9 maja będzie dostępna w Side One i w sklepie BITTT Records.